Tantrický sex existuje už tisíce rokov a má pôvod v hinduizme. Na rozdiel od bežného sexu nie je cieľom dosiahnutie orgazmu, ale pocitu hlbokého spojenia partnerov. Môže vám pomôcť zbaviť sa hanby, traumy a bloku zo sexu, uvoľniť erotickú energiu alebo vyriešiť problém s predčasnou ejakuláciou a priviesť vás k najvzrušujúcejším orgazmom, aké ste kedy zažili.

V bežnom mileneckom vzťahu priťahuje partnerov silné emocionálne puto, ktoré však väčšinou vyústi do milovania z povinnosti, aby vyhoveli tomu druhému. Ak sa pri sexe sústredíte len na vyvrcholenie, nevychutnáte si hlavnú časť celej šou. Pri tantrickom milovaní sa muž a žena nestretávajú intímne len preto, aby sa zbavili prebytočnej energie, ale vedome ju hromadia a vzájomne si ju vymieňajú s cieľom maximálneho predĺženia rozkoše. Priveďte partnerku k vrcholu a nedovoľte, aby ho dosiahla. Verte, že ak ovládate túto techniku, vaša partnerka už nikdy nebude chcieť nič iné.

Začíname s tantrickým sexom
V tantrickom sexe neexistuje kniha pravidiel, čo robiť a čo nie. Dovolené sú všetky erotické aktivity vrátane polôh, pri ktorých nemusí ísť o samotnú penetráciu a stimuláciu erotogénnych zón, ktoré si väčšina ľudí spája so sexom. Jediné a najhlavnejšie je neponáhľať sa, zamerať sa na toho druhého, spoznávať ho a postarať sa o jeho rozkoš.

Vytvorenie „posvätného“ priestoru
Zmeňte miestnosť doslova na svätyňu so sviečkami, vôňou éterických olejov, vankúšmi a jemnou hudbou, aby ste sa obaja dostali do správnej nálady. Pripravte si rôzne malé pochúťky ako čokoládu, jahody, maliny či šľahačku. Osprchujte sa a oblečte si niečo príjemné a pekné.

Pozeranie do očí
Sadnite si na vankúš alebo stoličku oproti sebe a pozerajte sa navzájom do očí. Môžete sa pritom držať za ruky. Oči sú oknom do našej duše. Pred prenikavým pohľadom sa nedá schovať a jeden druhému tak naplno odhalíte, čo cítite a kým ste. Nechajte lásku, ktorá je vo vašom srdci, žiariť cez vaše oči. Skúste vydržať dve minúty a uvedomujte si svoje pocity. Možno sa zo začiatku budete na seba usmievať alebo budete v pokušení pozrieť sa inam. Nejde o súťaž, takže vždy môžete oči na pár sekúnd zavrieť a potom ich znova otvoriť.

Synchronizácia dychu
Tak ako pri joge, aj pri tantrickom sexe je dôležité správne dýchanie. Aby ste sa s partnerkou zosynchronizovali v dýchaní, môžete použiť nasledujúci postup. Obe svoje ruky dajte na svoje srdce a párkrát sa zhlboka nadýchnite. Obaja potom položte svoju pravú ruku na srdce toho druhého a ľavou zakryte ruku partnerky na svojom srdci. Vnímajte svoj dych a pomalými a hlbokými nádychmi a výdychmi ho synchronizujte so svojou partnerkou. Pri nádychu prijmite lásku a pri výdychu pošlite túto lásku zo svojho srdca pravou pažou do srdca svojej drahej. Vytvorí sa tak medzi vami uzavretý okruh, v ktorom bude prúdiť sexuálna energia a láska.

Tantrická masáž
Tantrická masáž je ďalšou silnou súčasťou tantrického sexu, ktorá môže byť kľúčom k mnohým orgazmom pre oboch. Pri tantrickej masáži si jeden z páru ľahne a prijíma dotyky druhého partnera. Neponáhľajte sa a vnímajte svoju partnerku. Spoznávajte jej telo v detailoch. Vyskúšajte použiť pierko alebo jemné dotyky končekmi prstov, ktorými budete pomaly prechádzať od krku cez bradavky až k lonu a vnútorným stenám stehien. Jemne sa dotýkajte vagíny a klitorisu. Je dobré, ak vás slovne navedie, kde a ako sa jej to najviac páči. To isté platí, keď sa role vymenia. Nezabúdajte, že pri masáži vagíny, klitorisu, ale aj lingamu (penisu) nie je cieľom dosiahnutie orgazmu. Je omnoho vzrušujúcejšie oddialiť vyvrcholenie v poslednej fáze niekoľkokrát a dostávať sa vzájomne do extázy.

Poloha Yab-Yum
Táto klasická tantrická sexuálna poloha, známa aj ako lotosová pozícia, nie je príliš náročná, a tak si ju dokáže užiť naozaj každý. Predstavuje spojenie dvoch energií – mužskej Shivy a ženskej Shakti. Pamätajte však, že to sú iba energie a nezáleží na pohlaví účastníkov. Partner sedí so skríženými nohami, zatiaľ čo partnerka si obkročmo sadne do jeho lona. Nohy obmotá okolo jeho tela a prsia jemne pritlačí k jeho hrudníku. Pri tejto pozícii dochádza k stlačeniu oblasti Venušinho pahorku a koreňov klitorisu ženy lonovou oblasťou muža. Stimulovať tlak a trenie je možné pomalými pohybmi panvy. Vďaka mimoriadne veľkej hĺbke prenikania lingamu do jóni dochádza k intenzívnemu dráždeniu zadnej časti pošvy a oblasti krčka maternice. Spolu s dráždením oblasti bodu G môže navodiť také vzrušenie, že vaša partnerka prežije hlboký vaginálny orgazmus s podnetmi vyvolanými práve dráždením krčka maternice. Takýto orgazmus je považovaný za najhlbší tantrický zážitok, ktorý môže žena pri milovaní prežiť. Aj tu však platí – neponáhľajte sa a nenúťte partnerku k vyvrcholeniu. Hneď po zaujatí pozície, ktorá je mimochodom vhodná aj pre análnu penetráciu, nezabudnite zosynchronizovať s partnerkou svoj dych. Pamätajte, že primárnym cieľom tantrického sexu nie je orgazmus, ale silný sexuálny zážitok oboch partnerov, preto si polohu Yab-Yum môžete vyskúšať aj oblečení. Nie je vylúčené, že sa vám pri pravidelnom praktizovaní aj v takomto variante podarí dosiahnuť celotelové energetické orgazmy.

S tantrickým sexom môžete začať v akomkoľvek veku, ak máte partnerku, ktorá je ochotná sa takýmto praktikám venovať. Čím pravidelnejšie ich budete praktizovať, tým rýchlejšie sa bude obnovovať vaša sexuálna energia.

Foto: Adobe Stock

Mohlo by vás zaujať:

Outdoorový sex: Dobrodružstvo s dávkou adrenalínu
Ženy prezradili ideálnu veľkosť penisu pre svoje vyvrcholenie
Cyber sex: Tu sa fantázii medze nekladú

Facebook Comments