Svoje o tom vedel americký huslista Max Helmer, ktorý bol očarený architektúrou starých európskych hradov. Na svojich koncertných šnúrach ich rád navštevoval, hlavne v Nemecku. Ako dobre situovaný umelec z rodiny majetného bankára si nechal v roku 1927 postaviť z 500 ton kameňa, 35 ton cementu a s pomocou deviatich robotníkov, koňa a žeriavu vlastný zámok.

Foto: realtor.com

Základom hradu Helmer je šesťposchodová veža podobná jednej rímskej z 5. storočia postavenej neďaleko nemeckého Norimbergu. Hoci to malo byť tiché sídlo a útočisko od ľudí, už jeho atypická existencia pre toto prostredie budí zaslúžený záujem. Steny veže sú na základni široké 3 metre a zužujú sa na vrchol. Prvých päť poschodí tvoria spálne s vlastným kozubom, na šiestom je otvorená rozhľadňa. Izby spája špirálové schodisko. K tomu pripočítajte tri kúpelne, kuchyňu, jedálenský kút, obývačku, garáž, tri terasy, basketbalové ihrisko, množstvo zelene a 185.8 m2 pozemku.

Foto: realtor.com

Pán Helmer zomrel 5. 12. 1948 vo veku 55 rokov na infarkt. Potom tu do roku 1973 bývala Edna Barnesová. Ak by ste mali na účte voľných 529 000 dolárov (cca 446 400 €) toho sídlo môže byť vaše.

Mohlo by vás zaujať:

Hrady a zámky Európy: Haapsalu
Úchvatné rumunské hrady dýchajúce históriou
Hrady a zámky: Bourscheid

Facebook Comments