Tridsaťpäťročný útočník Juventusu Turín sa podľa údajov magazínu Forbes stal tretím stále aktívnym športovcom sveta, ktorý si dokázal zarobiť magickú miliardu dolárov. Pred ním to dokázal len golfista Tiger Woods a boxer Floyd Mayweather. Ronaldov najväčší rival, Argentínčan Lionel Messi, si ešte musí počkať, no predpokladá sa, že na budúcu sezónu sa k tejto trojici pridá tiež.

V Lisabone bral dve tisícky
Tomu sa povie kontinuálny nárast. Ako sedemnásťročné ucho v Sportingu Lisabon zarábal Cristiano Ronaldo (rodák z Funchalu na ostrove Madeira) v lete 2002 mesačne dve tisícky eur. O rok neskôr v Manchestri United už dostal zmluvu na 150-tisíc mesačne. V Reale Madrid, kde vydržal deväť rokov, bral mesačne už takmer dva milióny (23,6 milióna eur ročne). Jeho ročný plat v turínskom Juventuse predstavoval vlani 31 miliónov, čo je trikrát viac, než dostáva druhý v rebríčku najlepšie platených hráčov talianskej ligy – Holanďan Matthijs de Light. Mimochodom, jeho spoluhráč v Juventuse. Ronaldov súhrnný ročný príjem za minulý rok však prekročil 100 miliónov. Má lukratívne reklamné zmluvy, ktoré mu vlani vyniesli k platu ďalších 65 miliónov. Portugalský fešák je okrem iného tvárou športovej firmy Nike, luxusných hodiniek Tag Heuer, spoločnosti Herbalife či vlasovej kozmetiky Clear Harcare. A okrem toho zarába na sociálnych sieťach, kde má v súčte vyše 400 miliónov followerov.

Autá, lietadlo aj apartmán na Manhattane
Má čo míňať a aj tak rád robí. Vlastní jachtu, viac než desať áut vrátane troch Ferrari či automobilu Bugatti. Vlani si doprial aj Rolls-Royce za 360-tisíc. Má súkromné lietadlo a v súčasnosti obýva vilu s vlastnou príjazdovou cestou na kopci nad Turínom s ôsmimi spálňami a obrovskou záhradou. Len prenajatú, mesačný nájom vraj predstavuje 50-tisíc eur. Vlastní však dom v Madride, za ktorý zaplatil vyše 6 miliónov dolárov či apartmán na Manhattane, ktorý kúpil od biznis partnera Donalda Trumpa Alexandra Prota za viac než 18 miliónov. Otec štyroch detí (od dvoch do desať rokov), ktorý dnes žije so španielskou modelkou Georginou Rodriguezovou, však nie je žiadny držgroš. Keď jeho rodné mesto Madeira zasiahli povodne, prispel nemalou sumou. Na jar tohto roku poslal milión dolárov aj portugalským nemocniciam v Porte a v Lisabone na pomoc v boji proti koronavírusu. Svojmu 10 ročnému fanúšikovi ochotne zaplatil 83-tisíc dolárov na operáciu mozgu a stále je tvárou troch charitatívnych organizácií – Save the Children, Unicef, World Vision. Zaľúbený do seba však napriek tomu zostáva. Keď videl svoju sochu v múzeu voskových figurín v Madride, požiadal jeho autora, aby mu podobnú vyrobil aj do vlastného domu – za 30-tisíc dolárov. Raz darmo, výstrelky k futbalu patria. Veď je to spolu s americkým futbalom, bejzbalom či basketbalom jedno z najvýnosnejších športových odvetví. A Ronaldo spolu s Messim jeho najjagavejšou hviezdou. Aj keď je stále dosť takých, ktorí mu nevedia prísť na meno. Vraj preto, že svoje bohatstvo nijako neskrýva a rád sa vystatuje.

Foto: Profimedia.sk

Mohlo by vás zaujať:

Železní muži medzi športovými hviezdami
Nebol len skvelým hráčom, bol ikonou: Kobe Bryant (†41)
Vrahovia, babráci, celebrity – aj to je život profi športovcov

Facebook Comments