Bývanie v panelákoch nie je pre mnohé rodiny atraktívne, avšak práve pre vysoké ceny pozemkov sú najlepšou možnosťou, ako si zabezpečiť vlastné bývanie.

Aby sme sa ale v panelákovom byte cítili príjemne, musíme urobiť všetko pre to, aby sme si byt zútulnili. Ako ale zlepšiť podmienky na bývanie? Ponúkame vám praktické tipy na lepšie bývanie.

Zvuková izolácia

Nekvalitné materiál konštrukcií a zastaralé technológie spôsobujú problémy najmä tým, korí žijú v panelákoch postavených ešte za čias komunizmu. Na väčšine slovenských sídlisk nájdeme staré panelákové domy, ktoré boli postavené ešte v 70. rokoch minulého storočia.

Nekvalitný materiál spôsobuje prenikanie hluku cez konštrukcie, steny. Ak si chcete zlepšiť podmienky na bývanie, odporúčame zvukovú izoláciu stien, stropov, ale aj podlahy. Nielen k vám môže prenikať hluk od susedov, ale chôdzou môžete aj vy spôsobovať hluk.

Modernejšia tieniaca technika

Vysoké letné teploty spôsobujú nemalé problémy najmä v nezateplených panelákoch. Ak sú ale aj paneláky zateplené, keď je vonku príliš teplo a nechránime interiér kvalitnou tieniacou technikou, nezabránime zvyšovaniu interiérovej teploty. Pre zlepšenie podmienok bývania odporúčame nahradiť staršiu tieniacu techniku modernejšou. Môžete si zvoliť modernejšie interiérové žalúzie, ale môžete si zvoliť aj čoraz viac vyhľadávané látkové rolety. Látkové interiérové rolety sú variabilné. Máte možnosť si vybrať z väčšieho množstva látok, dizajnov držiakov, retiazok, spodných líšt. Môžete si ich prispôsobiť presne k vášmu vybaveniu interiéru.

Ak bývate v byte s balkónom, okrem moderných plastových balkónových dverí, ktoré dobre tesnia a jednoducho sa otvárajú, si zaobstarajte aj balkónové markízy. Budú vás chrániť počas horúcich letných dní a zároveň ochránia aj miestnosť, z ktorej sa vchádza na balkón.

Minimum dekorácií a nadčasový bytový textil

Minimalistický škandinávsky štýl je v súčasnosti obľúbený najmä v bytoch. Ak sa chcete vo svojom domove cítiť dobre, príjemne, zredukujte dekorácie a vyberajte kvalitný nadčasový bytový textil. Uprednostňujte prírodné dekorácie, drevené prvky a čo sa týka bytového textilu, siahajte skôr po ľane a príjemnej bavlne. Uprednostňujte neutrálne farby, ktoré majú tendenciu nás upokojovať a sú predovšetkým ľahko kombinovateľné.

V neutrálnych farbách vyberajte aj podsedáky na balkónové stoličky. Na balkónoch oceníte aj hroty proti vtákom, ktoré váš balkón ochránia hniezdiacim vtáctvom. Málokto sa teší z toho, že musí dennodenne utierať podlahu a nábytok na balkóne od vtáčieho trusu. Montáž nových hrotov proti vtákom zabráni aj znehodnoteniu fasády.

Kvety, bezpečnostné dvere a moderné spotrebiče

Ak hľadáte tipy na lepšie bývanie, okrem vyššie spomínaných odporúčame do bytu dávať viac kvetov a namiesto klasických vchodových dverí dávať bezpečnostné vchodové dvere. Ďalej sa oplatí investovať do moderných spotrebičov, ktoré budú mať kvalitné súčiastky, napríklad práčka bude mať trváce čerpadlo do práčky a pod.

Nezahlcujte svoj byt zbytočnosťami a dávajte si do neho len to najnutnejšie.

 

Facebook Comments