Krásne slnečné dni sme po daždivom júni očakávali všetci, avšak veľké horúčavy sú veľmi nebezpečné a ohrození si najmä ľudia s chronickými ochoreniami, starší ľudia, ale aj malé deti.

Ak sa chcete cítiť dobre a vyzerať sexy aj v letných horúčavách, máme pre vás tipy, ako to dosiahnuť.

Ľahké, vzdušné materiály

Ak sa chcete cítiť dobre a vyzerať sexy aj v letných horúčavách, odporúčame vám zo šatníka vyťahovať oblečenie z tenkých, vzdušných materiálov. Umelým látkam dajte zbohom. Pod oblečením z umelých látok pokožka nedýcha, extrémne sa potí a môžete počítať aj s tým, že sa vám objavia hnisajúce vyrážky. Medzi ľahké, vzdušné materiály patria hlavne tieto materiály – 100% organická bavlna, 100% bavlna, modal, lyocell, či ľan. V dámskom šatníku by mali dominovať predovšetkým tieto materiály. Ak ste ale turistka a v lete si doprajete aj vysokohorskú turistiku, v šatníku by vám nemali chýbať tričká z Merino vlny, ktorá odvádza pot a nezapácha.

Ľahké a vzdušné materiály môžu byť mierne krčivé, ale ak máte oblečenie zavesené na výsuvných vešiakoch, vyhnete sa častému žehleniu. Najmä modal a ľan nepotrebujú byť žehlené.

Ozdobené šperkami

V letných mesiacoch ženy nosievajú skôr bižutériu, ako klasické šperky. Pre sexy vzhľad odporúčame nosenie drevených náramkov, drevených náhrdelníkov, alebo strieborných náramkov na nohy. Najmä náramky sú obľúbeným šperkom žien počas letných mesiacov. Zvýraznia každý letný outfit.

V letných mesiacoch budete často chodievať na kávičku do kaviarne. Ak pôjdete s kamoškami na osviežujúci zákusok a na šálku chutnej zrnkovej kávy Arabica, ktorú majú vo vašej obľúbenej kaviarni, chcete sa predsa cítiť pohodlne a štýlovo. Odporúčame vám nosiť v lete minimum šperkov a upriamte pozornosť najmä na strieborné náramky, drevené náramky, strieborné náramky na nohu, poprípade na brošňu.

Ochrana hlavy a očí

Letné horúčavy môžu pri nedostatočnej ochrane spôsobiť úpal, či dehydratáciu. Ochrana pred slnkom je preto veľmi potrebná. Chrániť by sme si okrem pokožky mali hlavne hlavu a oči. Pri nedostatočnej ochrane hlavy hrozí úpal, ktorý sa prejavuje zvýšenou teplotou, zimnicou a zvracaním. Ak máte dlhodobo nejaké zdravotné problémy, pohodlné objednanie k lekárovi online vám ušetrí nielen čas, ale aj energiu. Ak vás ale prekvapí takéto niečo na dovolenke, vtedy budete musieť hľadať iný spôsob, ako si pomôcť.

Okrem hlavy je potrebné si chrániť aj oči. Zlepšenie zraku nepocítite, ak si nebudete chrániť svoje oči kvalitnými slnečnými okuliarmi. UV žiarenie je pre oči veľmi nebezpečné a preto ak chcete byť štýlová a zároveň myslieť na zdravie svojich očí, nebojte sa investovať do značkových slnečných okuliarov. Investícia do zdravia je predsa najväčšou investíciou.

 

Facebook Comments