Dnešné možnosti pri zariadení kuchyne ako miesta nielen na varenie, ale aj na relax, sú oveľa širšie než v minulosti. S týmto priestorom sa môžete doslova vyhrať a aj pri menších kuchyniach využiť na maximum každý centimeter. Prinášame tri aktuálne trendy, ktoré by vám v tom mohli pomôcť.

1. Svetlé farby a vzdušnosť

Zvlášť v jarných či letných mesiacoch jasne diktujú tón svetlejšie farby, ktoré dokážu z kuchyne urobiť ešte príjemnejšie miesto s patričnou atmosférou. Dnes si už kuchynské linky môžete kúpiť v prakticky akomkoľvek farebnom prevedení. Je len na vás, aká farba vám pri varení vyhovuje. Inšpiruje vás červená či modrá? Tak poďte do toho a vyberte si takú kuchynskú linku. Stále si môžete vybrať aj klasickú bielu. Trendom pre rok 2020 sú vzdušné kuchyne, kde sú veci a farby zvolené tak, aby bol aj navonok menší priestor opticky väčší a vzdušnejší.

2. Čisté línie

Ďalším trendom sú čisté línie bez prehnaných doplnkov, úchytkov či ďalších „extra“ doplnkov. Neletia prehnane komplikované riešenia, naopak, obľúbené sú jednoduché a účelné spôsoby ako riešiť zariadenie kuchyne. Týka sa to všetkého, čo v kuchyni máte. Trendom sú minimalizmus a čisté línie.

3. Drevo s kombináciou kovu či mramoru

Drevo je v prípade kuchýň stále číslom jeden a platí to aj pri trendoch na rok 2020. Aj drevo sa neustále vyvíja, veď moderné kuchynské skrinky vyrobené z dreva dnes ponúkajú ten najvyšší možný komfort. Okrem dreva však vstupujú do hry aj ďalšie materiály ako kov či mramor. Vhodná kombinácia dreva s mramorom či kovom sľubuje zaujímavú „trendy“ kuchyňu podľa súčasnej módy.

Facebook Comments