Premýšľanie o peniazoch (a ako ich zarobiť viac) na bežný život je pre nás psychickou záťažou. Trpí tým aj náš spánkový režim. Viac o tom píše článok uverejnený aj na insidehook.com.

V americkej experimentálnej štúdii v rokoch 2011- 2014, ktorej sa zúčastnilo takmer 140 tisíc dospelých Američanov vedci zistili, že čím bol niekto bohatší, tým viac spal. Iba 55 percent ľudí žijúcich pod hranicou chudoby uviedlo, že každú noc spia 7 – 8 hodín. Pričom 66,6% ľudí so štvornásobným platom nad hranicou chudoby uviedlo pravidelný spánok celú noc.

Štúdia neskúmala, prečo to tak môže byť, ale Dr. Neil Kline, spánkový lekár v American Sleep Association, uviedol niekoľko možných dôvodov. „Ľudia s väčším príjmom si môžu dovoliť ubytovanie v tichších lokalitách – majú viac priestoru, s menšou hustotou ľudí a absenciu hluku,“ uviedol Dr. Kline pre CNN. „Majetnejší ľudia si môžu tiež dovoliť väčšiu zdravotnú starostlivosť, keď sa týkajú porúch spánku.“ Nehovoriac o tom, že prísľub finančného zabezpečenia sám o sebe pravdepodobne pomôže lepšie spať v noci.

„Spánok ovplyvňuje veľa aspektov blahobytu a kvality života ľudí všetkých vekových skupín,“ uviedla epidemiologička CDC Lindsey Blacková. Nedostatok spánku súvisí s celým radom zdravotných stavov, vrátane zvýšeného rizika cukrovky a srdcových chorôb a problémov s duševným zdravím, ako je depresia.

Mohlo by vás zaujať:

Šťastný život vám zaručí dobrý sex a kvalitný spánok
Perfektný liek na prostatu nekúpite. Doprajte jej spánok
Bojíte sa, že vám večerné cvičenie naruší spánok?

Facebook Comments