V súčasnosti ale žije mnoho párov „nadivoko“. Vzťahy sú komplikovanejšie, mnohé páry sa po banálnych hádkach rozchádzajú. Ak ale máte muža, s ktorým si viete predstaviť, že s ním strávite celý život, máte veľké šťastie a vážte si, že máte pri sebe toho pravého.

Ak vás ale váš vyvolený už požiadal o ruku a idete sa pustiť do plánovania vlastnej svadby, ponúkame vám praktické rady. Poradíme vám, ako si dokonale naplánovať vlastnú svadbu a na nič nezabudnúť.

Rezervácia termínu a priestoru

Akonáhle sa zasnúbite a chcete sa pustiť do plánovania vlastnej svadby, ako prvé si vyberte priestory, kde sa bude konať svadobná hostina. Mnohé nevesty už pred zasnúbením majú vyhliadnuté priestory a nemusia tak hľadať. Pri priestoroch je riziko, že sa vám nepodarí dohodnúť ten termín, ktorý chcete a budete sa musieť prispôsobiť. Pri plánovaní svadby budete musieť robiť kompromisy a platí to aj pri výbere termínu a priestorov. Aby to ale nedopadlo tak, že si vyberiete priestory, do ktorých bude potrebné kúpiť nový nábytok, spraviť klimatizáciu, či dokonca vymeniť parapety za lepšie parapety. Aj takéto detaily by mali rozhodovať pri výbere priestorov.

Ako prvé si zisťujte, ako to vyzerá v interiéri, či majú modernú kuchyňu a samozrejme či vám dané priestory budú kapacitne vyhovovať. Ak plánujete mať aj hostí z väčšej diaľky, či zo zahraničia, je potrebné zisťovať, či vám poskytnú aj ubytovanie pre hostí. Tak či tak, ubytovanie budete musieť poriešiť.

Rezervácia fotografa a zabezpečenie hudby

Ihneď po zasnúbení majú snúbenci tendenciu hľadať klenotníctvo, v ktorých by si vybrali svadobné prstene. Kúpa svadobných prsteňov sa ale rieši neskôr, nakoľko veľkosť prsta sa vám môže ešte zmeniť. Ako prvé by ste mali začať s rezerváciou fotografa a hudby. Fotografa vyberajte podľa tvorby a ak si vyberiete fotografa z diaľky, počítajte s tým, že k celkovej cene za služby sa pripočítajú aj náklady na cestu. Pri výbere hudby je dôležité rozhodnúť sa, či chcete DJ-a, alebo sa rozhodnete pre kapelu. Za kapelu zaplatíte podstatne viac, ale zážitok zo živej hudby bude nezabudnuteľný a veľa hostí ocení práve živú hudbu. Všetko ale záleží aj od vašich finančných možností.

Výzdoba

Ak si chcete dokonale naplánovať vlastnú svadbu, po výbere priestorov, rezervácii termínu sobáša, rezervácii fotografa a hudby odporúčame dohodnúť sa s kvetinárstvom na výzdobe. Aj kvetinárstvá majú rýchlo obsadené termíny, preto netreba váhať a treba ich rezervovať čím skôr.

Pri výzdobe sa rozhodnite, či chcete ozdobiť aj auto, kostol a či budete okrem kytice, výzdoby priestorov a pierka pre ženícha chcieť aj kvety pre mamu nevesty a ženícha a ozdoby do vlasov zo živých kvetov. Pierka pre ženíchov musia perfektne ladiť s kyticami a musia sa jednoducho pripínať na pánske obleky.

Pri chystaní stolov nezabúdajte okrem menoviek nachystať aj darčeky pre hostí. Mnohé páry volia hrnčeky s modernou potlačou hrnčekov, malý medík, či čokoládky v luxusnom balení.

Kaderníctvo a vizážistka

Aj kaderníctvo a vizážistku by budúce nevesty mali riešiť čím skôr. Je potrebné časovo to zladiť tak, aby ste nemuseli od kaderníčky rýchlo bežať k vizážistke. Každá z nich vám vie povedať, koľko asi bude trvať jej práca. Podľa toho sa to snažte zladiť tak, aby bol na všetko čas a neboli ste zbytočne v strese.

 

Facebook Comments