Zuzana Belohorcová nám v exkluzívnom rozhovore prezradila, ako zvláda život na sociálnych sieťach, ako vytvára rodinnú pohodu doma na Miami, ale aj či otvorene komunikuje o sexe.

Sú pre vás sociálne siete radosťou alebo utrpením?
Nikdy som nebola nadšencom Instagramu a Facebooku. Práve naopak, vždy som bola zásadne proti, až jedného dňa mi jedna známa zo Slovenska založila Instagram. Postupne som začala viac fotiť, následne postovať fotografie a začalo sa to pomaličky rozbiehať. Prišli prvé pracovné ponuky, postupne sa mi začali ozývať ľudia, ktorých som roky nevidela a s ktorými som už dávno nebola v kontakte. Na jednej strane je to veľký „žrút“ času, no na druhej strane ma to začalo celkom baviť.

Odozva od ľudí je viac pozitívna ako negatívna?
Ste predsa známou tvárou šoubiznisu a úspech sa v našich končinách neodpúšťa. Mám veľkú prevahu pozitívnych ohlasov. Samozrejme, nájdu sa aj nejakí jedinci, ktorí ma zrovna nemusia, ale s tým musí každý počítať. Nie každému sa zavďačíte. Úprimne sa priznám, že vďaka Instagramu veľa ľudí o mne zmenilo mienku. Vďaka životu, ktorý trochu cez Instagram odkrývam a podávam ho taký, aký je, aj ľudia zistili, že som úplne pohodová ženská, ktorá sa na nič nehrá, nadovšetko miluje svoju rodinu, deti, manžela a žije si úplne pohodový rodinný život.

Na vašom profile propagujete i reklamné značky. S každou z nich ste vždy stotožnená?
Ak ma niekto osloví na spoluprácu, tak sa snažím zistiť si o produkte dostatočné množstvo informácií. Produkt si sama na sebe otestujem, či fakt funguje a až potom sa rozhodnem pre spoluprácu. Ak mám robiť niečomu tvár, niečo propagovať, podpísať sa pod to, tak musím byť presvedčená, že to naozaj funguje. Všetky produkty, ktoré vidíte na mojom Instagrame, sú reálne fungujúce záležitosti.

Máte vytvorené určité mantinely pri pridávaní fotografií zo súkromia na sociálne siete? Čo je pre vás už na hrane?
Hranice od – do si musí určiť každý sám. Môj instagramový profil je ladený viac rodinne. Svojim sledovateľom ponúkam možnosť nahliadnuť viac do nášho bežného rodinného života, delím sa o príjemné zážitky a chvíle, ktoré si naplno spolu užívame a tešíme sa z maličkostí. Takto sa snažím ukázať, že všetko sa dá robiť naozaj s úsmevom, radosťou i ľahkosťou. Moje základné pravidlo je robiť všetko s mierou, aby sa nestalo, že budeme otroci napríklad svojho Instagramu. Preto aj čas, ktorý som si vyhradila na Instagram, ma nijako neobmedzuje a ani nezaťažuje.

Profil na Instagrame má už aj vaša dcéra, je to v jej veku podľa vás v poriadku?
Salminka, ako aj väčšina jej spolužiakov, má svoj instagramový účet. V dnešnej dobe ho majú už malé detičky, domáci maznáčikovia. Tak sme si jednoducho povedali, že to pod mojím vedením vyskúšame. Musíme jednoducho kráčať s dobou.

Ste typ ženy, ktorá by dokázala získať lásku aj cez internet?
Dnes je už moderné, že vzťahy sa rodia práve na týchto sieťach. U mňa je to podobne ako s online nakupovaním. Vec, ktorú si chcem kúpiť, si musím vyskúšať a vidieť ju na vlastné oči. Jednoducho vyskúšať materiál. Zas na druhej strane verím, že sa dokáže niekto zoznámiť aj touto formou, no ja na to príliš nie som. Avšak čisto hypoteticky, ak by som bola slobodná, tak by som sa tomu nebránila (smiech).

Apropo, ako ste sa zoznámili s manželom Vlastom?
Stretávali sme sa na chodbách televízie NOVA, kde dodával komparz do zábavných programov, keďže mal v tom období kastingovú agentúru. Potom sa nám opäť po pár rokoch skrížili cesty a občas sme si ako kamaráti vybehli na dobrú večeru. Dôležitý posun v našom kamarátskom vzťahu nastal vo vínnom sklepe na Morave, kde sme si pri krájaní pravej domácej tlačenky uvedomili, že jednoducho patríme k sebe. A odvtedy to už ťaháme spolu 12. rok. Máme spolu dve krásne, zdravé deti, fungujúcu rodinu a vyrovnaný partnerský vzťah, kde občas, samozrejme, zahrmí, ale opäť sa vyčasí a vyjde slniečko, a tak to má byť. Som maximálne spokojná a nikdy by som za nič na svete tento život nemenila.

Ste romantická duša, dokáže vás manžel v tomto smere vždy kvalitne prekvapiť?
Každá žena je v základe romantik. Vždy ma poteší, keď mi manžel donesie kytičku alebo i jednu ružičku. Sama viem, že muži na to príliš nie sú. A nie každý chlap to má v sebe. Manžel ma vždy vie niečím pekným prekvapiť, i keď si ani jeden z nás nepotrpí na veľké hmotné dary, skôr všetko, čo robíme, robíme pre naše deti. Snažíme si radšej nadeľovať krásne spoločné zážitky a plníme si svoje cestovateľské sny. Všetko je to o malej pozornosti a pocite prekvapiť toho druhého.

Pri fotení robila žilinskej rodáčke spoločnosť Lia Balanovksaya, česká modelka známa pod menom Lia Kees, ktorá sa v roku 2016 stala víťazkou súťaže Miss Europe.

Vy a autá, ide toto spojenie dokopy?
Úprimne sa priznám, že mňa by chlap na autá nikdy nezbalil, ako sa ľudovo hovorí. Po prvé sa v nich príliš nevyznám a po druhé z celej duše nenávidím rýchlu jazdu, čo väčšina mužskej populácie priam zbožňuje. Je príjemné sedieť v krásnom aute, ale pre mňa je najdôležitejšie, aby bolo bezpečné. Momentálne už druhý rok jazdím na Mercedese triedy GL.

Aký model vás vie teda najviac očariť?
Sedela som vo viacerých športových „exotic cars“. Ferrari či Lamborghini nie sú zrovna najpohodlnejšie autá, ale pre mňa je jasným kráľom na vozovke Rolls-Royce. Mali sme možnosť mať toto autíčko u nás doma v garáži určitý čas, je to skutočne niečo fenomenálne.

Zvládate šoférovanie aj s manuálnym radením?
V Amerike je to všetko na automatickej prevodovke, no v lete každý rok na Slovensku i v Česku preklikávam automaticky a nemám žiadny problém preladiť na šoférovanie áut s manuálnou prevodovkou.

Akú hudbu počúvate v aute?
Milujem absolútne ticho, nepočúvam rádio a ani hudbu. To je pre mňa ten najlepší relax na cestu v aute. Doma som z detí a manžela ohučaná dosť. Samozrejme, raz za čas si niečo „vypeckujem“ v aute aj ja. Napríklad od Balvina, Ritmo (Bad Boys for Life).

Ste známou moderátorkou, nemáte žiadne ponuky, ktoré sa ťažko odmietajú z Česka i Slovenska?
Asi žiadna ponuka by ma neoslovila, aby som sa presťahovala kvôli práci späť do rodného Slovenska či do Česka. Na Miami mám svoju rodinu a zázemie. Pre naše deti je Miami ich rodiskom, domovom. Ak by však prišla nejaká ponuka na krátkodobý projekt v období letných prázdnin, kedy každoročne lietame za rodinou a známymi, tak by to eventuálne pripadalo do úvahy.

Nechýba vám pracovný adrenalín? Hovorí sa, že stará láska nehrdzavie.
Samozrejme, osobná realizácia je normálna vec, ktorá napĺňa každého jedinca. Prežila som si krásne pracovné obdobie, na ktoré budem vždy rada spomínať. Teraz však prišla iná etapa môjho života, som mamina dvoch krásnych detí, starám sa o domácnosť, všetok čas investujem do detí a sústredím sa na nich, aby mali dostatočné vzdelanie, podporujem ich talent a teším sa z ich úspechov. A o tom to je.

Verejnosť vás vníma ako bývalú učiteľku sexu, už ste si na to zvykli?
Tento prívlastok nemusím. Keď ma niekto nazýva učiteľkou sexu, tak mi vždy naskakuje až husia koža (smiech). Na druhej strane to bola určitá časť môjho pracovného života a s ňou spojené to najkrajšie pracovné obdobie vôbec.

Ako si spomínate na moderovanie erotických relácií na Slovensku i v Česku?
Láskanie bolo pre mňa najkrajším pracovným obdobím vôbec. Potom prišlo na jeden rok Peříčko na TV Nova, takže spomienky sú krásne. Vyskúšala som si prácu skoro vo všetkých televíziách na Slovensku a aj v Česku, jedinú skúsenosť nemám s Českou televíziou. Som nesmierne hrdá, že som počas svojej kariéry dobyla slovenský aj český trh.

Vnímali ste, že najmä pre mužov ste boli určitým sexsymbolom?
Byť sexsymbolom by lichotilo asi každej žene. Bola to úžasná doba, kedy nebolo toľko možností ako dnes. Otázky sexu boli ako veľké tabu. Asi mnoho mladých mužov malo v tej dobe niekde doma ukrytý môj kalendár či fotky z jedného časopisu. Nikdy nezabudnem na slová Sajfu, keď som bola u neho na rozhovore: „Zuzana, ty si bola jednoducho legenda týchto rokov a dokonca i ja osobne som potajomky pozeral Láskanie.“

Nemáte problém ani teraz otvorene hovoriť o sexe a témach s ním spojených?
I keď som pomerne otvorený človek, u nás doma otázky sexu neboli otvorene preberané pri večeri. Rodičia nás držali nakrátko a vychovávali vždy podľa základných pravidiel. V tomto chcem pokračovať i ja pri výchove svojich detí, i keď sme už iná generácia a voči mnohým témam sme otvorenejší. Mám dve úžasné sestričky, s ktorými mám krásny vzťah. Vždy sme boli tými najlepšími kamoškami. Všetky tri sestry si vážime hodnoty, pracovali sme a stále na sebe pracujeme. Tento rodinný základ je asi fakt najviac.

Vaša dcéra postupne prichádza do veku, keď bude tieto témy otvárať. Ste na to pripravená?
Zatiaľ sme sa ešte k takýmto témam nedostali, no som pripravená odpovedať na každú otázku, ktorú mi položí. Salminke od narodenia vštepujem, aby bola ku mne úprimná a otvorená a že tu vždy budem pre ňu.

Na každej fotografii v magazíne BREAK vyzeráte maximálne šťastne, je to odraz aj vášho šťastného života?
Vždy som bola a aj som veľmi pozitívny človek. S úsmevom na tvári to ide všetko ľahšie a každý problém je pre mňa riešiteľný. Na fotografiách potom ani ten úsmev neoklamete, je to vždy úprimné.

Moderným trendom dnešnej doby je aj tetovanie, vám sa to pozdáva?
Ak žijete na Miami, musíte mať aspoň jednu tetovačku. Ja som bola zásadne proti, ale nejako som tomu podľahla i ja. Keď sa nám narodili deti, tak sme si s manželom dali vytetovať ich dátumy narodenia a mená. Mám i iniciálky rodičov a sestier, potom som pokračovala s Family a srdiečkom. Myslím, že som „all set“.

Ste spokojná aj so svojou postavou?
Na Miami cvičí úplne každý, bez rozdielu na vek, pohlavie. Jednoducho každý na sebe pracuje, takže pre mňa je to neskutočná motivácia.

Čo by ste odkázali čitateľom magazínu BREAK v týchto časoch? Ženy treba ľúbiť?
Určite, a ešte ich treba aj rozmaznávať. Byť ženou v domácnosti, starať sa o celú rodinu, aby bolo upratané, nakúpené, navarené. Teraz v období karantény sme my ženy – maminy učiteľkami našich detí na plný úväzok. A potom, keď príde manžel z práce, musíme byť pre naše polovičky krásne, usmiate a dobre naladené. Nezabudnite svoje partnerky a manželky stále prekvapovať, byť pre nich romantik a užívať si život plnými dúškami.Dotazník:

Cestovateľský sen: Austrália, Nový Zéland.
Typická vlastnosť: Láskavosť, dobrota, úprimnosť.
Najkrajší deň v živote: Narodenie mojich dvoch detí Salminky a Nevia.
Najobľúbenejšia kniha: Od autora Paula Coelha
Najobľúbenejší film: Bohemian Rhapsody.
Najobľúbenejší spevák: Norah Jones.
Najobľúbenejšie jedlo: Ceviche – sú to čerstvé nasekané ryby v kyslých nálevoch, čo je peruánske národné jedlo.
Životné krédo: Pomaly ďalej zájdeš. Nikdy netreba tlačiť na pílu, treba to nechať voľne plynúť a potom je úspech zaručený.
Na ľuďoch neznášam: Závisť, lakomosť, lebo kto nikdy nevie dávať, tak v živote ani nič nedostane. Najviac ma hnevá ľudská závisť a zloba.
Životný sen: Ten som si už splnila, mám úžasnú rodinu a detičky, ktoré nám robia obrovskú radosť a tiež manžela, s ktorým to ťaháme už
viac ako 12 rokov. Som spokojná. Snažím sa deťom odovzdať také rodinné zázemie, aké dali mne moji milovaní rodičia.

Foto: Filip Matušinský, Michal Petrík, Seabreeze Photo Miami a archív ZB


Mohli by vás zaujať:

Dve úžasné Lucky, ktoré vládnu našim sociálnym sieťam
Dominika Mirgová: Rada si zarapujem
Veronika Krúpa Nízlová: Prerazí sama!

Facebook Comments