O čo ide: Príbeh sa točí okolo osemnásťročnej Kamily. Je zúfalá, pretože žije v meste, kde zdochol pes, práve prišla o prácu a má plné zuby svojich nedospelých rodičov. Jej večne pubertálny otec kšeftuje s vrakmi áut a chodí sa odviazať pri rokenrole so ženou, ktorá vyzerá ako zo starého amerického katalógu ba podprsenky. Rezignovanú matku balí lokálny gangster, ktorému padol biznis. Pretože mesto zakázalo hracie automaty. Kamila sa však nevzdáva a rozhodne sa o svoju rodinu a svoje šťastie zabojovať.

Foto: forumfilm.sk

Zo zákulisia: “Na začiatku scenára k Bourákovi stála reálna história: rozvodová situácia jedného manželského páru, ktorý zbohatol v reklamnom biznise a ktorého rodinná firma následne skrachovala počas ekonomickej krízy,“ spomína scenárista Petr Jarchovský. Toho zaujala bizarná situácia, v ktorej sa ocitol manžel, prinútený odsťahovať sa z rodinnej vily do garáže na vlastnom pozemku a vlastné dospievajúca dcéra mu tam tajne prinášala jedlo a prala oblečenie. „jeho miesto v dome a pri rodinnom stole obsadil matkin malý milenec približne vo veku jeho dcéry. Následkom tejto situácie a z nej vyplývajúceho psychického posunu sa manžel – inžinier ekonóm začal zaoberať ezoterikou a skončil ako budhistický mních kdesi v ašrame na Srí Lanke …“ dodáva P. Jarchovský.

Foto: forumfilm.sk

Aj Bourák je plný podobne absurdných momentov, pričom režisér Ondřej Trojan do hlavnej úlohy kšeftára s vrakmi áut , prezývaného Bourák, obsadil svojho brata Ivana. „ono sa to ponúkalo a zároveň som si hovoril, že ak to pre niekoho bude protiúloha, tak to bude Ivan,“ vysvetlil režisér.

Mimochodom, vo väčších či menších postavách tam vidieť viacero slovenských hercov. Alena Pajtinková hrá Bourákovu frajerku, Andy Hajdu majiteľa vrakoviska, Milan Ondrík pasáka a mihne sa tam aj Petra Polnišová.

Foto: forumfilm.sk


Réžia:
Ondřej Trojan
Koho uvidíte: Ivan Trojan, Jiří Macháček, Kristýna Boková, Veronika Marková, Petra Nesvačilová
Žáner: komédia
Slovenská premiéra: 2.7. 2020

Mohlo by vás zaujať:

Zbesilý akčný hrdina: Vin Diesel
Väzenské mreže na striebornom plátne
Daniel Craig: Po krk vo filmovej extáze

Facebook Comments