VYPADNI.SK
Jednoduchá a prehľadná aplikácia, ktorá vás v prvom rade ohúri kvalitnými fotografiami. Keď zistíte, aké možnosti ponúka, inú aplikáciu už ani nebudete chcieť. Vyhľadávať tu môžete pamiatky, jaskyne, hrady, zámky a kaštiele, tiež múzeá, galérie a skanzeny. Nájdete tu kostoly a pútnické miesta, archeologické náleziská, vodopády, gejzíry a jazerá, prírodné a termálne kúpaliská či aquaparky. K dispozícii sú aj lyžiarske strediská, rozhľadne, ale aj zoo, botanické záhrady, parky, rarity a turistické vychytávky. Jednoducho v tejto aplikácii nájdete všetko v jednom. Hľadanie vám uľahčí filter, ale aj dostupná mapa. Výlety si môžete ukladať a potom sa k nim bez problémov kedykoľvek vrátiť. Aplikácia ponúka aj záznam a plánovač trasy. Okrem toho vám navrhne možnosti ubytovania v okolí. Do zoznamu turistických atrakcií môžete prispieť aj vy, a to pridaním zaujímavého miesta a fotografií.

ZAŽI TATRY
Aplikácia ponúka 3D náhľad tatranských končiarov. Ak sa chystáte do Vysokých Tatier, no nie ste milovníkom klasických papierových máp, stiahnite si túto voľne dostupnú aplikáciu. Nájdete v nej nielen vyznačené turistické chodníky, štíty, plesá, vysokohorské chaty a doliny, ale aj ich fotografie s krátkym popisom. Okrem toho sa vám zobrazí hneď niekoľko možností najbližších turistických trás. Po zvolení variantu vám aplikácia ukáže celkovú dĺžku trasy, čas i prevýšenie. Bonusom sú GPS súradnice a predpoveď počasia na päť dní. Aplikácia čerpá údaje z nórskych družíc, ktoré sú podľa turistov najpresnejšie. Do 15. júna sú ešte niektoré chodníky uzatvorené, na čo vás, samozrejme, váš nový pomocník upozorní. Okrem toho je dostupné jednoduché vyhľadávanie a zoznam najbližších podujatí pod Tatrami.

BREWEE
Po celodennom výlete padne vhod aj dobre vychladené, orosené pivko. Ako však nájsť podnik, kde vám tento zlatistý mok aj správne načapujú? S touto aplikáciou to bude hračka. Jednoducho si zadáte do vyhľadávania mesto a aplikácia vám zobrazí zoznam minipivovarov v najbližšom okolí. Pri každom pivovare sa vám ukáže nielen adresa a kontakt na prevádzku, ale aj vzdialenosť, ktorú musíte ešte kvôli „čapáku“ zdolať. Výhodou sú hodnotenia zákazníkov, ale aj fotografie či možnosť zaškrtnutia políčka „Navštívil som“. Vďaka tomu budete môcť prevádzku ohodnotiť aj vy. Vyhľadávanie funguje dokonca aj cez konkrétny podnik. Aplikácia sa vám zíde aj v zahraničí, a to v prípade, že si odskočíte na 24 hodín do susedného Česka alebo sa neskôr po uvoľnení opatrení vyberiete do Spojeného kráľovstva či do Spojených štátov.

K téme:

Šikovné aplikácie na ochranu, testovanie a údržbu vášho smartfónu
Využite naplno potenciál mobilu vhodnými aplikáciami
Najužitočnejšie aplikácie sú prevažne tie jednoduché

 

Facebook Comments