Jeden z nich sa nachádza aj na brehoch čarokrásnej Liptovskej Mary. Za projektom ubytovacieho komplexu Maladinovo stojí partia obyčajných ľudí, ktorí sa svojou poctivosťou snažia konkurovať veľkým developerom. Čo všetko ponúkne Maladinovo návštevníkom? Exkluzívne pre magazín BREAK prezradili súrodenci Andrej a Tereza Tkáčovci, ktorí stoja za týmto jedinečným rodinným projektom.

Aká je hlavná vízia Maladinova ?
Základná vízia vyjadruje to, čoho v dnešnej dobe ubúda. Vytráca sa zodpovednosť k prostrediu, v ktorom žijeme, slušnosť, pokora voči zákazníkom, podáva sa jedlo pochybnej kvality, ponúkajú sa nespoľahlivé služby za neadekvátne ceny. My chceme vybudovať rezort, kde sa neklame. Kde je záväzok voči spokojnosti klienta každodennou prioritou celého tímu. Táto základná myšlienka je prenesená do každej sféry. Týka sa poctivého jedla, férovo nastavených cien, vzťahu k životnému prostrediu, vzťahu k regiónu.

Maladinovo nie je developerským, ale skôr rodinným projektom. Ako sa zrodila myšlienka vybudovať komplex?
V roku 2018 sme sa celá rodina rozhodli, že teraz je pre nás s bratom ten správny čas vrátiť sa zo štúdií mimo Slovenska naspäť na Liptov a investovať tu všetky naše skúsenosti. V rámci dlhodobej vízie sme si už pred pár rokmi zabezpečili v blízkosti aquaparku pozemky. Pôvodný návrh, na ktorý v danej dobe už existoval projekt aj stavebné povolenie, sme zmenili. Naše predstavy a vízie boli ešte pokročilejšie a odvážnejšie. Týmto momentom sa začal písať náš rodinný príbeh Maladinova, ktorý stmelil celú rodinu.

Správnu voľbu na výber kategórie ubytovania si nájde každý od nenáročných aktívnych ľudí, až po najnáročnejších. maladinovo.sk

Vaše apartmánové domy sú zdravou a rozumnou alternatívou voči veľkokapacitným hotelom. Obzvlášť v dnešnej dobe. V čom je ešte vaše zariadenie odlišné od konkurencie?
Maladinovo je navrhnuté tak, aby aj pri prevádzkovaní relatívne veľkého počtu ubytovacích kapacít nepôsobilo ako masová ubytovacia prevádzka. Apartmánové domy sú obklopené veľkými zelenými a odpočinkovými plochami. Náš rezort má však ešte jednu zásadnú odlišnosť. Základnou filozofiou je vzájomná podpora podnikania. Klientom chceme prezentovať služby iných podnikateľov a zabezpečovať priamo ich predaj, alebo odporúčanie. Cieľom tak nie je len vyťažiť z regiónu, čo najviac, ale aj sa aktívne podieľať na jeho rozvoji a podporovať ho. To je zásadný rozdiel medzi nami a inými developermi.

V rámci vášho komplexu si hostia budú môcť dopriať aj pivný kúpeľ. Počuli sme o rôznych kúpaniach, napríklad v mlieku alebo v čokoláde. Kúpanie v pive je však pre mnohých tabu. Prečo ste sa rozhodli založiť si práve pivné kúpele?
Chceli sme niečo, čo v regióne chýba. Dnes je už situácia iná, pivné kúpele sú aj neďaleko nás. Vieme však, aký blahodárny účinok na organizmus má pivný kúpeľ, a tak kúpa licencie od najúspešnejšej siete pivných kúpeľov z Prahy bola pochopiteľná voľba.

Ako prebieha procedúra a aké sú benefity?
Procedúra je rozdelená do dvoch častí. Prvou je pivný kúpeľ spojený s neobmedzenou konzumáciou piva Bernard. Druhá časť je vyslovene relaxačná. Benefitov pivného kúpeľa je mnoho – má priaznivý účinok na imunitný systém, ukľudňuje nervový systém a prekrvuje cievy. Vitamín B a proteíny majú ozdravný účinok na vlasy, nechty aj pleť, kúpeľ vyvolá príjemné uvoľnenie svalov. Pivný kúpeľ je skvelým nástrojom na rekonvalescenciu.

Množstvo spotrebovaného piva počas kúpeľa záleží od vás – koľko stihnete vypiť v rámci neobmedzenej konzumácie počas procedúry. Foto: maladinovo.sk

Je možné sa z výparov z pivného kúpeľa opiť?
Kúpeľ v alkohole by nebol prospešný pre telo, a preto sa v kúpeli nenachádza. Opiť sa ale nepochybne môžete zo samotného piva, ktoré si počas procedúry sami čapujete v neobmedzenom množstve. Takže z výparov sa opiť nedá, ale z kombinácie teplého kúpeľa s požívaním piva by to dosť pravdepodobne možné bolo.

A aby piva na Liptove nebolo málo, okrem kúpeľov otvárate zároveň aj franšízový koncept Bernard Pub. Ten Maladinovský bude zároveň aj prvým Bernard Pubom na Slovensku. Prečo ste sa rozhodli práve pre zahraničnú značku?
Spočiatku sme sa obzerali po tuzemských značkách dodávateľov piva. Žiadna z nich ale nespĺňala naše náročné chuťové požiadavky a nezapadala tak výrazne do našej filozofie ako Bernard. Poctivosť a kvalita tohto rodinného pivovaru nám učarovala, a aj keď sme spočiatku hľadali len značku piva, našli sme partnera aj pre našu reštauráciu a v neposlednom rade spomínané kúpele.

Maladinovo je vybudované na brehu Liptovskej Mary. Čím všetkým je táto lokalita atraktívna pre turistov, návštevníkov a verejnosť?
Máme výbornú strategickú polohu v rámci regiónu. Z rezortu si môžete vychutnávať panoramatické výhľady na Nízke, Západné Tatry aj Chočské Vrchy, ktoré ponúkajú mnoho nádherných turistických trás s výhľadmi na Liptovskú kotlinu. Maladinovo je výborným východiskovým bodom pre spoznávanie Liptova na kolesách bicykla, blízkosť Liptovskej Mary láka tiež k vodným športom. V neposlednom rade je tu aj Aquapark Tatralandia, zoo, zábavný park či veterný tunel. Lokalita ponúka množstvo aktivít celoročne, nie sme tak limitovaní letnou či zimnou sezónou. Na Liptove nie je deň v roku, kedy by ste nemali čo robiť.

Maladinovo nie je developerským, ale skôr rodinným projektom súrodencov Tkáčovcov.

Hotelierstvo na Slovensku býva častokrát tvrdý biznis, pri ktorom je životné prostredie druhoradé. Vy ste však komplex v Maladinove zasadili do Liptova tak, aby prinášal nielen úžitok hosťom, ale aj lokalite, navyše s EKO charakterom. Ako ste to dosiahli?
Prvotný návrh ešte v roku 2008 rešpektoval architektúru na Liptove. Ak sa pozornejšie zameriate na budovy, vidíte v nich prvky klasického humna. Sme presvedčení, že aj tvrdý biznis môže rešpektovať prírodu a ľudí okolo seba, preto sme nastavili procesy tak, aby boli dopady čo najmenšie. Týka sa to všetkého od dodávateľov, cez stravovanie a nakladanie s odpadmi až po používanie materiálov v apartmánoch, wellnesse alebo v kuchyni. Chceli by sme, aby sa v tomto smere vzdelávali aj naši návštevníci, a tak bude možné v Maladinove nájsť aj náučné tabuľky o recyklácii či používaní rozložiteľných materiálov.

Cestovný ruch počas koronakrízy volal o pomoc. Čakáte podporu od vlády v rámci opatrení voči koronakríze?
Nás zasiahla koronakríza počas dokončovacích stavebných prác, a preto nás nestihla zasiahnuť z pohľadu cestovného ruchu. Napriek tomu, že v dôsledku pandémie sa nám dokončovacie práce oneskorili, držíme termín a prvých klientov privítame už v júni. Podporu od vlády neočakávame. Prispôsobili sme samozrejme prevádzku všetkým náročným hygienickým požiadavkám tak, aby sa v danej dobe naši klienti cítili bezpečne. Klienti, ktorí si v týchto dňoch kupujú pobyt nemusia mať strach, že by v prípade zhoršenia situácie prišli o peniaze. Poskytujeme možnosť presunu pobytu bez poplatku v prípade, že sa situácia zmení k horšiemu.

Maladinovo cieli nielen na rodiny s deťmi, ktoré ocenia blízkosť liptovských atrakcií, aktívnych ľudí a skupiny mieriace za oddychom v prírode, ale aj na ľudí v produktívnom veku, ktorí ocenia vysokú úroveň služieb. Foto: maladinovo.sk


Aké ambície a plány má Maladinovo do budúcnosti?
Môžeme prezradiť, že rezort Maladinovo sa rozrastie o zážitkové centrum postavené na regionálnej kuchyni, zvyklostiach a remeslách či pláž s mólom. K tomu pribudne rezort Maladinovo Podbanské, luxusné chaty Maladinovo Sielnica, ako aj vyhliadková veža Maladinovo – Huty. Každá z týchto prevádzok bude jedinečná a orientovať sa bude na iné špecifické požiadavky klientov, jediné, čo budeme duplikovať budú naše princípy práce. Ambíciou Maladinova je stať sa známou značkou, pod ktorou si predstavíte poctivosť a vytvoriť tak alternatívu zavedeným hotelierom, z ktorých sa často stal neosobný stroj na peniaze.

Koľko času podľa vás bude trvať kým sa z projektu Maladinovo stane pojem známy na celom Liptove?
Pojem známy po celom Liptove – určite rýchlo. Naším cieľom je ale pojem známy po celom Slovensku či v top trojke návštevníkov, ktorú dopĺňajú Česká Republika a Poľsko. Pravdepodobne to bude niekoľko rokov trvať, no veríme, že ak vytrváme a nepoľavíme v našej snahe, jedného dňa ľudia nebudú hovoriť „Idem dovolenkovať na Liptov“ a začnú „Idem dovolenkovať do Maladinova“.

Maladinovo tvorí 7 apartmánových domov, v ktorých nájdete 92 apartmánov. V celom rezorte sa ubytuje viac ako 400 klientov. Foto: maladinovo.sk

 

Facebook Comments