Sú však aj motocykle, ktoré spôsobujú radosť už len tým, že existujú.

Toľko filozofovania na úvod, lebo vo filozofii sa neraz skrýva aj pointa. Európske či japonské motocykle sú si v mnohom veľmi podobné – európske sa možno viac „hrajú“ na dizajn, americké – to je svet sám pre seba. Svet, kde je hlavným pocitom „bublanie“ vidlicového dvojvalca, ktorý sprevádza komótnu jazdu kdekoľvek (aj keď zákruty môžu byť malým problémom). Donedávna sme motocykel „Made in USA“ vnímali hlavne vďaka značke Harley-Davidson, po novom sa pomaličky viac a viac prediera do podvedomia ďalšia tradičná značka Indian (Motorcycle).

Foto: Indian

Dostupne temný
Pre modelový ročník 2020 sa spoločnosť rozhodla jemne upraviť minimalistický a surový Indian Scout Bobber Sixty. Nenechajte sa však zmiasť. Surovosť je v prípade tohto „motocykla“ vecou dizajnu ako oslnivých dynamických parametrov (aj keď schudol desať kilogramov). V útrobách rámu sa skrýva kvapalinou chladený litrový vidlicový dvojvalec s výkonom 57 kW (spriahnutý s päťstupňovou prevodovkou), čo podľa výrobcu na pohodovú jazdu jedinca musí plne postačovať.

Foto: Indian

Áno, jedinca – sedlo je pre jedného, veď načo so sebou ťahať manželku či inú nežnú záťaž. Scout Bobber Sixty je však ozajstným motocyklom na chlapskú psychohygienu. Stačia poriadne nohavice, kožená bunda a cesta niekam. Zaujímavé je, že Indian sa dodáva v dvoch „farbách“ – čierny a ešte černejší (Thunder Black a Thunder Black Smoke), pričom čierne je všetko, teda aj motor a disky kolies. Akurát na nádrži svieti nápis „Indian“. Okrem toho však preň majú tvorcovia pripravených 140 doplnkov vrátane dvojsedla (načo?). K dokonalosti chýba už hádam len viac slniečka.

Mohli by vás zaujať:

Sen alebo postrach? Superlegger…
Rady pre vodičov áut: Ako sa vyhnúť kolízii s motorkármi
Motorka budúcnosti: Nespadnete z nej a ani nebudete potrebovať prilbu!

Facebook Comments