Ako takmer všetky štúdie, aj Hyundai Prophecy (proroctvo) poukazuje na možnú budúcnosť (elektrických) modelov kórejskej automobilky. Na tom nie je nič netradičné až na to, že Hyundai zvolil výnimočne celkom netradičnú cestu.

Foto: Hyundai

Oficiálne to znie takto:  „Namiesto volantu sprostredkuje známy a intuitívny zážitok z jazdy úplne nový joystick. S dvoma joystickmi, umiestnenými na stredovej konzole a v obložení dverí, môže vodič ovládať vozidlo smerom doprava aj doľava z mimoriadne komfortnej pozície. Navyše prostredníctvom tlačidiel zabudovaných priamo do joystickov má vodič priamy prístup k viacerým doplnkovým funkciám. Treba dodať, že toto rozhranie medzi vozidlom a vodičom prispieva aj k vyššej bezpečnosti posádky.“

Foto: Hyundai

Znie to všetko ako perfektná myšlienka, len keby sa nenatískalo niekoľko otázok. Ako bude vodič vedieť, kde má natočené kolesá? A čo spätná väzba? Za nás zatiaľ (neintuitívny) palec dole. Na druhej strane, dizajnovo oba palce hore. Veľké kolesá majú funkčný dizajn – usmerňujú obtekanie vzduchu, masívny spojler tradične zvyšuje prítlak. Vcelku vkusne a esteticky pôsobí aj použitie priehľadného akrylátu na funkčných miestach (aby bolo pekne vidieť do „duše“). A schopnosť autonómnej jazdy je len akási maličká pridaná hodnota. Čo vy na to? Joystick alebo „staromódny“ volant?

Foto: Hyundai

Hodné osedlania:

Nové Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder vám vyčistí hlavu aj peňaženku
Peklo menom Gemera: Hybridný švédsky superšport
Bentley Continental GT: Z Pikes Peak do predajní…

Facebook Comments