Soneva Fushi Resort  je dôkazom, že to nie je len klišé. Maldivy sú tropickým rajom  na zemi a obyvatelia to dobre vedia. Turisti, najmä tí bohatší, sú ich hlavným zdrojom obživy a cítiť to na miestnych trhoch i v hotelierskom biznise. Pojem hotel ale zmazáva rezort Soneva Fushi.

Foto: Soneva Fushi Resort

Exotický raj
Šesťdesiat útulných chatrčí rozmiestnených po malých ostrovčekoch málokto nazve hotelom. Majú symbolizovať stratený raj, ktorý objavíte počas svojej dovolenky. Zamestnanci rezortu vás privítajú na hlavnom letisku v Maldivách, pohostia vás drinkom a odprevadia k hydroplánu. Už len ten let je obrovským zážitkom a keď lietadlom pristanete pri vašej osobnej chatke, ostanete ohromení.

Foto: Soneva Fushi Resort

Tematiku stroskotania v raji rozdúchavajú okrem malých ostrovčekov i zamestnanci rezortu. Každý z nich sa volá Piatok a majú na sebe jednoducho pôsobiace oblečenie. To ale neznamená, že váš pobyt nebude luxusný. Môžete si dokonca vybrať, či sa budete stravovať formou švédskych stolov, v nóbl reštaurácii na centrálnom ostrove alebo prijmete ponuku na plavbu luxusnou jachtou po pobreží, kde sa môžete zúčastniť skvelej tanečnej párty a pochutiť si na najlepšom kaviári či morských plodoch.

Foto: Soneva Fushi Resort

Zážitky aj niečo stoja
Pobyt v raji však aj niečo stojí. Za jednu noc v jednejz chatrčí zaplatíte v priemere 2100 eur. Nemusíte sa ale báť, že sa tu budete nudiť. V cene máte i rôzne aktivity ako plachtenie, potápanie či návštevu parku pre deti s rodinami. Vaši potomkovia sa vybláznia na obrovskej makete pirátskej lode a vy si zatiaľ môžete užívať skvelé drinky a krásy podmorského sveta. Proste zážitok z raja, na ktorý sa nezabúda.

V dobrých hoteloch ešte ostaneme:

Zakúste výnimočnosť starého: Hotel v srdci Los Angeles
Honosný hotel v zajatí horských masívov
Duch škótskej tradície ukrytý v hoteli

Facebook Comments