Perfektné menu môže rozprúdiť skvelú predohru či dotvoriť milostné zábavky priamo v posteli. Gastronómia je ako sex. Príprava je predohra a degustácia milovanie samotné. Pustite svoje kulinárske schopnosti aj do spálne.

Nakopnutá rozkoš
Špeciálnou oblasťou „šteklivých“ jedál sú, samozrejme, afrodiziaká. Ich nekorunovaným kráľom je zeler. Zelenina s vysokým obsahom androsteronu a adrostenalu vám rozprúdi v tele sexuálnu aktivitu. A to i vašej partnerke vďaka obsahu menšieho množstva mužských hormónov. V sexuálno-gastronomickej „hantýrke“ sa často povráva o moci jahôd. Veľké červenkasté plody zmyselne zvierajú pery vašej partnerky a vám je jasné, aké ovocie je vaším favoritom číslo jeden. Nejde ale len o estetickú stránku. Jahody sú povestné svojím povzbudivým účinkom, vitamínom C či zabijakom nadúvania – draslíkom. „Obsahujú dokonca omega-3 mastné kyseliny, vysokocenné pre svoj prínos zdravému kardiovaskulárnemu systému. To je vlastne základ pre sexuálne vzrušenie a odozvu,“ píše na svojom blogu autorka knihy Simple Sexi Food Linda De Villersová. Linda zároveň radí skombinovať jahody s horkou čokoládou, ktorá obsahuje fenyletylamín uvoľňujúci endorfíny do mozgu.

Foto: Adobe Stock

Hravosť je ich doménou
Tieto potraviny sú stvorené aj na niečo viac, než len na bežné konzumovanie a stimulovanie vášho libida. Jahody a horúca čokoláda môžu byť výborným erotickým štetcom a farbou. Plátno môže zastúpiť telo vašej partnerky a už tu máme reálny obraz filmu 9 a pol týždňa. Kombinovať môžete rôzne ovocia ako banány pri predohre orálneho sexu či pokojne aj jablkový koláč. Predobraz si ale neberte film Prci, prci, prcičky, skôr ho len použite ako vizuálny predobraz stimulácie klitorisu vašej partnerky. A čo taký melón? Je síce možno až príliš močopudný a núti často navštevovať toaletu, čo nemusí byť pri predohre zrovna najromantickejšie, no obsahuje množstvo „sexuálneho obsahu“. „Pýši sa najmä aminokyselinou L-citrulín, ktorá rozširuje krvné cievy a podporuje prúdenie krvi do pohlavných orgánov, a to je kľúč k poriadnemu vyvrcholeniu,“ písala De Villersová. Melón a jeho šťavnatosť môže taktiež pomôcť pri sexuálnych zábavkách. Lížte ho tak, akoby ste lízali lono vašej lásky alebo nechajte partnerku zamazať sa od šťavy. Len pozor na osy a včely, radšej to skúšajte v interiéri.

Foto: Adobe Stock

Gurmán nielen v posteli
Predohra jedlom sa však začína na večernom stole. Obmedzte ťažké jedlá ako cestoviny, vyprážaný syr alebo rezeň. Doprajte si napríklad homára. Je to jedlo vrchných desaťtisíc, ale občas nezaškodí pripraviť si ho. Je perfektným zdrojom bielkovín, zinku, selénu a medi – všetko, najmä zinok má priaznivé účinky  na mužské libido. Citlivosť orgánov zvyšujú mastné kyseliny. Nepreháňajte to ani s alkoholom, zmení citlivosť intímnych oblastí u vašej partnerky a po nadmernej konzumácii sa u vás môžu vyskytnúť poruchy s erekciou. A čo si budeme nahovárať, pred aktom môžete ešte spokojne zaspať. Jedlo, fantázia a posteľné zábavky idú dohromady. Stimulujú vás, ale rozšíria aj váš spálňový repertoár. Takže smelo do toho.

Mohlo by vás navnadiť:

Stonanie v rytme dráždivých tónov
Nové technológie pre vašu rozkoš
Nájdite jej miesta rozkoše!

Facebook Comments