To je ešte celkom v poriadku. Trochu horšie je, že mladé dievčatá potom snímku prebehnú cez grafický editor v snahe sa vylepšiť, a upravené fotky potom prezentujú pred svetom. Venoval sa tomu aj článok na stránke sciencedaily.com.

Podľa novej štúdie psychológov z austrálskej univerzity Flinders by dievčatá a mladé ženy nemali tráviť veľa času úpravami selfies pre sociálne médiá, pretože negatívne ovplyvňujú ich myšlienky o ich vzhľade. V štúdii požiadali 130 žien vo veku 18 až 30 rokov, aby si pred analýzou ich selfie návykov prezreli instagramove snímky chudých dievčat a žien s priemernou postavou.

Zistili, že čím dlhšie si ženy vzali úpravy a uverejnenie selfie, tým horšia bola ich nálada a nespokojnosť s ich výzorom tváre. Ženy v štúdii strávili asi 4 ½ minúty úpravou až piatich autoportrétov, vyhladením a zmenou tónu pleti, odstránením kruhov tmavých očí, tvarovaním tváre a odstránením nedostatkov. Univerzitná profesorka Marika Tiggemannová hovorí, že investovanie času a úsilia do výberu a úpravy selfies nie sú neškodné činnosti, pretože majú škodlivé účinky na ženy motivované prezentovať najlepšiu možnú verziu seba samých.

Páni, je teda aj na vás, aby ste „svojim“ selfie maniačkam vysvetlili, že ich máte radi také aké sú. Prirodzené, bez všetkých tých skrášlovacích filtrov.

Foto: pixabay.com

Mohlo by vás zaujať:

Aké fotky najviac zaujmú na Instagrame?
Sexi susedka zo severu, selfie mrška Katarzyna

Facebook Comments