Najnovšie podporí zábavu podujatie, ktoré sa v karanténnych časoch hodí viac ako inokedy – Guardian Games.

Destiny
Prvá Destiny prišla na svet v roku 2014. Recenzenti prijali hru vcelku pozitívne a herné mechanizmy smerujúce k MMORPG si vyslúžila chválu. Ozývali sa ale hlasy volajúce po lepšom príbehu a nevyhnutnosť udržiavať úroveň s kamarátmi, aby ste nevypadli z herného tempa. Vývojári z Bungie preto museli na problémoch zapracovať. Nezanedbateľné boli však čísla súvisiace s predajom a množstvom aktívnych hráčov. Už v januári 2015 hralo prvú Destiny 16 miliónov hráčov a v novembru toho istého roka sa číslo zvýšilo na neuveriteľných 25 miliónov.

Destiny 2
Priestor na zlepšenie zostal a príchod Destiny 2 v roku 2017 bol sprevádzaný pozitívnejšími hodnoteniami ako pri prvej hre. Pokračovanie dostalo do vienka oveľa robustnejší príbeh a záporného hrdinu, ktorý môže byť pre hráčov motiváciou na ďalšie hranie. Jednohlasného prijatia sa dočkala hrateľnosť založená na objavovaní herného sveta. Hra dostala dve významné ocenenia a zaujímavé je, že na rozdiel od svojho predchodcu ponúka perspektívu pohľadu prvej osoby. K úspechu isto prispel aj fakt, že prekonala bariéru konzolovej exkluzitivy, dostala sa do sveta hráčov na PC a v roku 2019 aj na platformu Stadia.

Foto: reprofoto YouTube / destinygames


Podujatie Guardian Games

V napínavých bojoch sa stretnú jednotlivé triedy postáv, teda Hunter, Warlock a Titan. Hráči tak nebojujú za seba, ale svoj „druh“, plnia pritom týždenné a každodenné výzvy, za ktoré získavajú zbrane a výzbroj. Úlohy zadávajú postavy Eva a Zavala. Počas eventu pribudne exotický samopal a metalická trieda zbraní, meniaca sa na bronzové, strieborné a zlaté podľa aktuálnej pozície vaše triedy. Keď sa olympiáda skončí, tento metalický vzhľad sa zafixuje, a tak si hráči budú môcť užívať odmenu za svoje víťazstvo až do konca roka.

Chcete sa zúčastniť?
Tak sa ponáhľajte, event trvá do 11. mája a hra je zadarmo. Platformy – PS4, Xbox One, PC, Stadia

Mohlo by vás zabaviť:

Virtuálny volant a vaša šikovnosť rozhodnú, či sa hodíte za profíka
SnowRunner: Dobrodružstvo a adrenalín za volantom
MotoGP 20: Pálenie gúm priamo z obývačky

Facebook Comments