Exoticky pôsobiaca Slovenka s gréckymi koreňmi dokáže rozpáliť nielen svojím hudobným prejavom.

Pre BREAK ste už fotili do rubriky Rising star. V čom to bolo tentoraz iné?
Od rubriky Rising star sa toho v mojom živote veľa zmenilo. Či už v pracovnom, alebo súkromnom živote. Mohla by som to nazvať tak, že som v oboch smeroch veľmi dospela (smiech).

Máte podmanivý exotický fíling. Za aké gény tomu vďačíte?
Viem o slovenských a gréckych, čo by v podstate aj súhlasilo s mojím temperamentom. Avšak hlbšie v koreňoch som nepátrala (úsmev).

Keď spievate o bolesti a útrapách života, pôsobíte veľmi dôveryhodne. Cítiť v tom vlastnú skúsenosť, je to tak?
Áno. Prežila som si svoje, ale každý si nesie vlastný kríž. V každom prípade, všetko zlé, čím som si kedy prešla, beriem ako pozitívnu vec pre môj život. Veľa ma to naučilo, pretože nebyť toho, čo sa stalo, nikdy by som nebola tým, kým som. Či už ide o šikanu, úzkosti, alebo nejaké osobnostné breakdowny… Keď sa mi čokoľvek zlé deje v živote, nepýtam sa prečo sa to deje, ale čo mi to chce povedať. Vždy sa dopátram k odpovediam.

Máte krásnu farbu hlasu, ktorá je priam stvorená na experimentovanie. Plánujete do budúcna skúšať aj iné žánre ako R&B?
Samozrejme. Milujem R&B, ale vŕtam sa v pope. Moja hudba nie je ani čisté R&B, ani čistý pop, je to taká zmiešanina. A to som si ako stredoškoláčka „ulietavala“ na punku, rocku alebo metale, tomu by asi málo z vás verilo (smiech). Stále však mám rada túto hudbu, takže vôbec by mi neprekážalo spraviť niečo tvrdšie s nejakým mixom R&B. Mám rada experimenty, tak prečo nie?

Nemáte chuť nahrať aj čistokrvný raperský track, kde by ste si zarapovali?
Áno. Všetci okolo mňa mi vytvorili také priateľské prostredie, že všade, kde prídem, sa cítim byť vítaná a pokojná. Mám dobré vzťahy s interpretmi a s niektorými dokonca veľmi priateľské. Niektorých beriemň ako súčasť mojej rodiny, je to magické. Asi pred 10 rokmi som ani len neuvažovala nad tým, že bude naozaj možné to, aby ma takíto ľudia prijali medzi seba, mali ma radi, páčila sa im moja tvorba a nebol to len sníček malej Veroniky z izbičky v malom Pezinku.

Cítite sa aj na hip-hop scéne ako doma?
To asi nie. Nejaký menší „spevo-rap“ sa môže objaviť, už ho možno počuť aj na mojom albume, no stále je to skôr viac o speve ako rape. Vždy som sa cítila ako speváčka, takže asi nechcem skúšať niečo, v čomň sa necítim úplne doma. Ale nikdy nehovor nikdy.

Spolupracovali ste s rôznymi interpretmi. Máte ešte nejaký nesplnený duet a spoluprácu?
Samozrejme, milujem tvoriť hudbu. Najradšej by som mala len spolupráce, lebo tam vznikne niečo viac, ale tak to nejde. Predsa len ide mojim fanúšikom hlavne o moju hudbu. Určite mám ešte nejaké plány, s kým chcem spolupracovať. Tina je prvá v poradí, a je s tým oboznámená už dlho (smiech). A z mužov asi Rytmus. Na tento rok mám naplánovaných veľa spoluprác, ale tieto dve mená by som raz rada uvidela na mojom albume v playliste.

Zažili ste nejaký trapas na pódiu alebo počas nahrávania klipu, skladby?
Stále (smiech). Naposledy na nahrávaní som sa hojdala na kancelárskej stoličke a, samozrejme, že som bola úplne prvá, ktorá z nej dokázala spadnúť. Dva týždne som mala také modriny, akoby ma niektoň dobil. Trapasom na koncertoch je zakopnutie, ale aj zabudnutie vlastného textu, to ma vie vždy stále prekvapiť a výborne pobaviť. Akoby si zo mňa niekto robil žarty vo vesmíre. Vždy to však beriem s nadhľadom. Som človek, nejde o život a hlavné je sa na tom zabávať (smiech).

Foto: Adam Suchánek

Spievate najmä po slovensky, čo je chvályhodné. Neláka vás skúsiť aj angličtinu?
Ja mám pesničky aj v angličtine. Ide zväčša o spolupráce, takže vie o tom menej mojich fanúšikov. Dokonca aj na albume mám jednu svoju vlastnú anglickú vec s názvom Bonnie and Clyde. Povedzme si pravdu, na Slovensku stále nie je tá angličtina na úrovni native speaker a ľudia si stále radšej vypočujúň pesničky vo svojom jazyku ako v cudzom, kde možno nerozumejú úplne všetkému. Preto som sa rozhodla tvoriť viac v slovenčine. Angličtinu nechávam na vybrané projekty (smiech).

Ktorá vaša pieseň vás najviac vystihuje a prečo?
Je to veľmi ťažké určiť, ak má ísť len o jednu pieseň. Každá ma nejakým spôsobom vystihuje, každá v inom období. Ale taká jedna z mojich najobľúbenejších je SLOWMO. Vždy vo mne vytvorí krásny zamilovaný vibe.

Na vašom EP Domino je vidieť kus poctivej práce. Čo bolo najnáročnejšie a na čo ste najviac pyšná, že sa podarilo?
Najviac pyšná som na to, že som to celé sfinalizovala. Bolo za tým toľko práce… Niekedy som si myslela, že to proste nezvládnem a končím. Je to moja úplná prvotina, takže som sa musela sama učiť kde, čo, ako. Ďalší a ďalší album bude o to jednoduchší. Teraz v máji prichádza prvé turné k albumu. To bude ďalší bod, na ktorý budem veľmi pyšná v spojení s albumom. Verím, že mi vyjde všetko podľa predstáv.

Už dávnejšie ste nám spomínali, že túžite po účinkovaní vo filme. Máte stále ambíciu si to splniť? Boli už aj nejaké ponuky?
Áno, rada si zahrám, keď ma niečo zaujme. Mala som ponuku do seriálu, kde sme boli dve adeptky, no nakoniec vybrali tú druhú slečnu. Vždy vravím, že všetko sa deje pre niečo a vždy je to pre náš prospech. Keď sa na to pozriem s odstupom času, nestíhala by som sa učiť scenáre a hrať v seriáli aj dokončovať album. Takže celé to dobre dopadlo (úsmev).

Foto: Adam Suchánek

Niektorí umelci radi maľujú. Aké umenie máte rada vy?
Pravdupovediac, dlho som nemala žiadne nutkanie na iné umenie ako hudbu, ale posledný rok ma veľmi baví kreslenie a maľovanie. Správny výraz je, že ma to fascinuje, preto si doma skicujem. Nedávno som bola na kurze maľovania a bola som nadšená, čo som zo seba dostala. Mám takéto hobby, aj keď nie pravidelne a určite sa nejdem nazývať maliarkou. Je však super utiecť niekedy z reality takýmto spôsobom.

Ktorú krajinu chcete precestovať a kde by ste si vedeli predstaviť svoj život?
Nikdy som nebola v Kalifornii, ale niečo ma tam veľmi láka. Konkrétne LA. Keď vidím, ako si tam ľudia žijú, nič neriešia, idú si svoje, teplo, voda, ide z toho nádherný vibe. Tu by som si vedela predstaviť život. Uvidíme, či ma to bude držať, keď tam pôjdem. Tento rok plánujem popozerať nejaké európske mestá, ako napríklad Miláno, Barcelonu, Rím. Ak sa podarí aj viac, budem rada.

Stravujete sa stále zdravo alebo si už rada zamaškrtíte? Pri akom jedle najčastejšie zhrešíte?
Ja mám celiakiu, intoleranciu na mliečnu bielkovinu, laktózu a ešte aj na sóju. Posledný mesiac nejedávam ani mäso, veľmi výnimočne si dám nejakú šunku, čiže som v podstate na diéte. Niekto by si povedal, z čoho vlastne žijem, ale čudovali by ste sa. V dnešnej dobe sa už dajú nájsť veľmi dobré náhrady. Rozhodne nejedávam len šaláty, ale aj pizzu, burgre, hranolčeky, rôzne koláče s všetky Yummies sveta. Milujem jedlo a nechcem si ho odopierať. Ale všetko s mierou (smiech).

Čo si ako prvé všimnete na mužoch? Preferujete bad boys v teplákoch či slušákov v oblekoch?
S mužmi to mám všelijako. Na každom ma zaujme niečo iné. Musia však mať dobrý humor. Nemám rada upnutých mužov, ktorí sa nevedia odviazať. Ak vás zaujíma, ako by mal vyzerať, nemám vyhranený typ. Keď sa obzriem späť na mojich bývalých, jeden vyzerá ako člen z Backstreet Boys, ďalší ako potetovaný týpek z geta, ďalší úplne obyčajný chalanisko, ktorý vôbec nevytŕča vzhľadovo z davu atď. Ale všetci mali charizmu, bola tam iskra a boli úplne iní ako tí ostatní.

Rada zvádzate?
Samozrejme, že rada zvádzam. Aj keď naposledy mi jeden môj veľmi dobrý kamarát povedal: „Ak sa ti niekto páči, Ronie, povedz mu to. Lebo z teba sa naozaj nedá čítať nič!“ Tak asi nie som úplne najlepšia zvodkyňa. Ale keď príde vhodná príležitosť, viem sa odtrhnúť z reťaze.

V klipoch pôsobíte sexi a príťažlivo. Máte na to nejaký recept alebo ste jednoducho svojská a spontánna?
Vždy sa vcítim akoby do role, cítim tú hudbu. Ono to ide samo. Možno je to nejaká časť môjho vnútorného vyžarovania. Nie je to silené ani cvičené, ide to automaticky. Toto som ja, ale mám aj pekne uletenú svoju druhú stránku (smiech).

Aká je vaša predstava sexi večera?
Pre mňa je sexi, ak si spraví na mňa muž čas. V dnešnej dobe je „cool“ byť zaneprázdnený a hrať sa na nedosiahnuteľného. Ale ak mi na niekom naozaj záleží a ten človek si vymedzí na mňa čas, komunikujeme, smejeme sa, sme pri sebe a máme čas jeden pre druhého, to je pre mňa najviac sexi predstava večera.

Ako sa vyrovnávate s hejtermi a neprajníkmi? Máte s nimi nejakú nepríjemnú skúsenosť?
Vždy sa nejaký hejter nájde. Pokiaľ má na mňa konštruktívnu kritiku, rada ju prijmem, ale zväčša to tak nie je. Takže ľudí, ktorí mi tam prišli napísať slovník vulgarizmov, v momente blokujem a ľudia, ktorí chcú byť vtipní tým, že sa ma snažia nejako uraziť, nevedia, do čoho idú, lebo ja im veľmi rada venujem jeden komentár naspäť. Koniec koncov, buď sa to skončí tak, že tie komentáre vymažú, alebo sa mi ešte ospravedlňujú. Beriem to vždy tak, že si prišli riešiť svoje problémy a ja som len ich zrkadlo (smiech).

Foto: Adam Suchánek

Čo je pre vás najväčší relax?
Vaňa, sviečky a kniha!

Viete sa aj adrenalínovo odviazať? Čo je pre vás najviac akčné a vzrušujúce?
Ako kedy a s kým. Baví ma žiť na hrane, ale na Eiffelovku som nevyliezla (smiech). Mám strach z výšok. A možno len nebol správny čas a raz to dám. Mám rada aj rýchle jazdy, ak sedím vedľa správneho človeka.

RONIE: Je narodená v znamení Býka, 2. 5. 1995. Žije v rodnom dome v Pezinku so svojimi rodičmi a so psom. Spieva od svojich troch rokov a ako speváčka vystupuje už niekoľko rokov na našej hudobnej scéne. Je bývalou členkou speváckej skupiny FORSOMEONE. Jej najväčšími úspechmi sú nedávno vydaný prvý album DOMINO, spolupráce s menami ako Majk Spirit, Dominika Mirgová alebo Dj Wich. V máji sa vydáva na svoje prvé celoslovenské turné. Fanúšikovia ju budú môcť vidieť v niekoľkých mestách (Bratislava, Nitra, Čadca, Košice, Zvolen, Nové Zámky, Martin) spolu s hosťami z albumu.

Dotazník
Najobľúbenejšia farba: Čierna, ružová.
Najobľúbenejšia pieseň: Christina Aguilera – Beautiful
Najobľúbenejší film: Titanic alebo Anastázia (animovaná rozprávka).
Najobľúbenejší herec/herečka: Samuel L. Jackson, Leonardo DiCaprio.
Najobľúbenejšie jedlo: Hummus, pizza, aglio olio.
Najobľúbenejší drink: Biele víno polosladké, a dievča z dediny zvládne aj borovičku.
Životné motto: Všetko, čo si dokážeš predstaviť, je skutočné.

 

Foto: Adam Suchánek
Styling: Patrícia Veliká
Vizáž: Lucia Šenková
Oblečenie: bunda ALIZE FASHION HOUSE, topánky IMODA

Poznáte naše ostatné cover girls?:

Veronika Krúpa Nízlová: Prerazí sama!
Dve úžasné Lucky, ktoré vládnu našim sociálnym sieťam
Lenka Petrovičová: Poctivo chodím na každý zápas

Facebook Comments