Japonský koncept Nubu žne v hotelierstve úspechy od Miami až po Ibizu. Spája ich láska k orientálnem dizajnu, výhľady a vynikajúca gastronómia.

Foto: Nubu Hotel Barcelona

Štýl a luxus
Barcelonský Nubu hotel nájdete v historickom centre v štvrti Sants. Moderná výšková budova nie je výkvetom architektúry, ale poskytuje najmä nádherné pohľady na metropolu. Apartmány pôsobia ako vystrihnuté z ázijsko- amerického žánru film noir – veľké okná, dizajn dreveného japonského luxusu. V ruke chýba už len dobré španielske vínko a zasnený pohľad do historickej štvrte Barcelony. Tieto hotely si obľúbil aj Robert De Niro a stal sa oficiálnym ambasádorom Nubu. Názov hotela nesie aj najluxusnejší apartmán, ktorý je vyslovene reklamou na hoteliersky biznis. Tri spálne, oddelená obývacia izba od jedálne a všetko v dizajnérskom duchu tradičného japonského štýlu irori hearth. Hotel má síc samostatný wellness, ale ak si objednáte tento apartmán, nebudete chcieť z takzvaných kúpeľní Yukata odísť. Všetko podčiarkuje impozantný výhľad z 22. poschodia, a to za 660 eur za nocľah. Samozrejme, v hoteli nájdete aj cenovo priaznivejšie apartmány. Premium skyline apartmány ponúka Nubu hotel v cene 260 eur za noc.

Foto: Nubu Hotel Barcelona

Pôžitok pre žalúdok
Čo by to bolo za japonský štýl, ak by v budove chýbala pravá, nefalšovaná japonská reštaurácia? Štýlový podnik Nobu restaurant nájdete až na 23. poschodí. Vo svete nenájdete oceňovanejšiu sieť japonských reštaurácií. I v Barcelone sa o zloženie menu stará celebrita, šéfkuchár Nobu Matsuhisa. Sushi z čiernej tresky a tradičná miso polievka vás určite ohúria. Schopnosť ohurovať má však celý Nobu hotel. Ak chcete v Barcelone zažiť niečo netradičné, určite nespravíte chybu, ak sa v ňom ubytujete.

V dobrých hoteloch ešte ostaneme:

Zakúste výnimočnosť starého: Hotel v srdci Los Angeles
Honosný hotel v zajatí horských masívov
Duch škótskej tradície ukrytý v hoteli

Facebook Comments