Dlhé odlúčenie sa podpísalo aj na sexuálnych návykoch. Vždy síce dokáže uľaviť masturbácia, ale trh s erotickými hračkami ponúka pre tieto núdzové prípady riešenie. Ako opisuje článok na rollingstone.com, výrazne stúpol predaj práve intímneho sortimentu. V kurze sú napr. „teledildonics“, teda high-tech interaktívne sexuálne pomôcky prepojené prostredníctvom internetu. Partneri sú tak aspoň v takomto erotickom spojení.

Minuli by ste 339 dolárov za interaktívnu súpravu mužského masturbátora / vibrátora, ktorá vám umožní simulovať partnerku stovky kilometrov ďaleko? Pred karanténou by vás to asi nenapadlo a peniaze by ste radšej investovali inak. Teraz sa trend mení. „Nevidíme žiadne iné vysvetlenie zvýšenia predaja ako koronavírus ,“ hovorí Denny Alexander, vedúci komunikácie spoločnosti WeVibe.

Napríklad tržby za marec prekročili plánované ciele v Taliansku o 124 %, v Španielsku o 300 % a vo Francúzsku o 94 %. Výrobcovia sexuálnych hračiek sa zároveň obávajú, že obchody klesnú po tom, ako vlády zrušia karanténne obmedzenia. Potom snáď konečne vráti čas osvedčených telesných sexuálnych kontaktov (a hračky im iba ostanú na spestrenie erotického života). Ľudia určite budú dobiehať zameškané.

Mohlo by vás zaujať:

Nové technológie pre vašu rozkoš
Vyberte sa s nami za sexuálnym tajomstvom Ázie
Nový gél na podporu erekcie je za dverami

Facebook Comments