No keďže jeho postavu otca rodiny zabili, tentoraz už iba ako režisér a scenárista.

O čo ide: Nevie sa, odkiaľ prišli, ale okamžite po invázii na našu planétu sa postavili na vrchol potravinového reťazca. Reagovali na ľubovoľný zvuk a jeho pôvodcu bleskurýchle zlikvidovali. Abbotovci prežili aj preto, že sa kvôli najstaršej dcére všetci naučili komunikovať posunkovou rečou. Lenže priamy konflikt s votrelcami sa aj tak stal osudným otcovi rodiny a matka Evelyn zostala s tromi deťmi. Pragmatická žena sa teraz aj so svojim potomstvom vydáva na extrémne nebezpečnú cestu, na konci ktorej azda čaká niekto, kto im pomôže.

Zo zákulisia: Po obrovskom úspechu relatívne komorného prvého dielu sa John Krasinski pustil do oveľa epickejšieho pokračovania, v ktorom sa stretneme s mnohými novými postavami. „Odpovieme aj na všetky otázky, ktoré nám diváci kladú v súvislosti s prvým dňom invázie, konečne odhalíme, ako sa to všetko začalo,“ naznačuje režírujúci scenárista a dodáva, že film sa bude čiastočne odohrávať aj pred udalosťami prvého dielu.

Krasinki sa rozhodol, že začne druhú kapitolu doslova pár sekúnd po tom, kde sa skončil prvý film, imitujúc klasickú štruktúru seriálového záveru plného napätia bez definitívneho konca. Takmer okamžite sú Abbotovci, stále otrasení zo straty otca a manželka Leeho, prinútení urobiť nemysliteľné: vydať sa na cestu. „Je toho tak veľa, čo môžu zažiť mimo farmy,“ poznamenáva Krasinski. „Ak nemáte bezpečnostné opatrenia v podobe piesočnej cesty a svetiel, všetko je o to nepredvídateľnejšie. Ak neviete, ako prežijete ďalšiu chvíľu, je pravdepodobné, že urobíte chybu“.

Keď Abbotovci hľadajú akékoľvek fungujúce útočisko pred zvukmi, ktoré priťahujú všadeprítomné tvory, narazia na starého známeho, ktorý sa zmenil na odhodlaného samotára a pre jeho minulosť je pre nich ťažké veriť jeho zámerom. Je to Emmett, ktorého hrá Cillian Murphy. Ponuka hrať túto postavu bola preňho niečo ako osud – obzvlášť preto, lebo sa chcel ozvať Krasinskému, ale neodhodlal sa. Murphy spomína: „Keď som videl Tiché miesto, bol som z neho úplne hotový a pomyslel som si, že musím napísať Johnovi a povedať mu, ako veľmi sa mi ten film páčil. Napísal som mu veľmi horlivý email, ale nakoniec som zbabelo vycúval a neposlal ho. Asi o rok neskôr mi z ničoho nič zavolal a povedal, že robia druhý film a či by som mal záujem. Bolo to ako skutočná božia prozreteľnosť.

Réžia: John Krasinski
Koho uvidíte: Emily Blunt, Cillian Murphy, David Lundy, Sheri Fairchild, Joe Cappelli, Barbara Singer,
Žáner: thriller, horor
Prístupnosť: od 15 rokov
Slovenská premiéra: 19.3.2020


Mohli by vás zaujať:

Radioactive: Jej objav navždy zmenil vedu
Neviditeľný: Tajomné zlo bez tieňa
Fantasy Island: Dajte si pozor na to, čo si želáte!

Facebook Comments