NUDE
Súkromie je na internete už prakticky neexistujúcim pojmom, ale stále sa dá proti zásahom chrániť. Najmä citlivé fotografie vo vašom smartfóne by nemali byť voľne dostupné na internete a v tom vám pomôže aplikácia Nude. Tá funguje tak, že pomocou špeciálneho algoritmu vyhodnotí obsah vašich videí a fotografií a následne sa k nim dostanete len cez PIN kód či odtlačok prsta. K zobrazovaniu citlivého obsahu teda používa vlastnú zložku a galériu. Máte teda virtuálny trezor, kde sa nepovolaní ľudia nedostanú.
—iOS, Android, zadarmo

MICROSOFT MATH SOLVER
Inteligentná kalkulačka od giganta Microsoft? Presne tak, nejde o žiadne bežné strohé počítadlo. Predstavte si aplikáciu, ktorá dokáže počítať matematické príklady zadané cez obrazovku vášho smartfónu, ale i tie vyfotografované. Samozrejme, ide o ďalší dôvod, prečo by učitelia mali zhabať a kontrolovať smartfóny pred písomkou z matematiky, no pre inžinierov či vedcov ide o skvelého pomocníka. Math Solver môžete prepojiť s webovou stránkou plnou rôznorodých prednášok.
—iOS, Android, zadarmo

QUICK SETTINGS
Najobľúbenejšie aplikácie sú často tie najjednoduchšie. Niet divu. Operačné systémy v smartfónoch sú čím ďalej tým viac neprehľadnejšie a presne na to využijete novú aplikáciu Quick Settings. Po jej nainštalovaní vám do smartfónu pribudne nový panel úloh. Môžete si rýchlo prepínať medzi Wi-Fi, mobilným internetom či Bluetooth, bez problémov a rýchlo si spravíte fotografiu obrazovky, prepnete režim zvonenia či nastavíte spustenie ľubovoľnej aplikácie. Je flexibilná a dokáže sa dokonale prispôsobiť vašim požiadavkám.
—iOS, Android, zadarmo

VLC PREHRÁVAČ
Kvalitné prehrávanie videa na smartfónoch nie je stále samozrejmosťou. Vynovený VLC player je však vo verzii pre operačný systém Android asi to najlepšie, čo si môžete v tomto segmente stiahnuť. Ovládanie gestami a podporovanie najnovších kodekov je samozrejmosťou. VLC podporuje formáty MKV, MP4, AVI, MOV, OGG, FLAC, TS, M2TS, Wv a AAC. Sťahovanie a zobrazovanie titulkov je tiež veľmi vítané. Cez VLC si môžete prehrávať aj muziku a zoraďovať si tu vlastné knižnice. Vývojári mysleli i na podporu režimu PiP v Androide 8.0 Oreo.
—iOS, Android, zadarmo

K téme:

Možno by tieto mobilné appky stáli za vyskúšanie
Užitočné aplikácie, ktoré dajú vášmu mobilu krídla
Tipy na mobilné aplikácie: Chcete sa zabávať alebo si uľahčiť prácu?

Facebook Comments