Reštaurácia Ocean v portugalskom Algarve je jednoducho extratrieda.

Juh Portugalska je vďaka lacnejším letom zo všetkých končín Európy čoraz viac obľúbený. Región Algarve láka krásnymi plážami, príjemným podnebím po väčšinu roka a pôvabnými malými mestečkami, ktoré skrývajú mnoho prekvapení.

Foto: Ocean Restaurant

Poklad juhu
Alporchinhos má však jeden triumf, ktorý pri jeho susedoch nenájdete. Jednu z najkvalitnejších a najoceňovanejších reštaurácií na planéte. Podnik s príznačným názvom Ocean. Ide o zážitkovú gastronómiu, takže si určite pripravte aj značný obnos peňazí. Štvorchodové menu tu stojí 170 eur a šesťchodové až 210. Na tanieri však dostanete jedlo, ktoré má punc dvoch michelinských hviezd. Pri jej návšteve vás ohromí nádherný dizajn interiéru a terasovitá záhradka s úchvatným výhľadom na more. Rezort Vila Vita je jednoducho ozdobou Algarve a mať tu aj honosnú reštauráciu je výhrou. Samozrejme, Ocean by nebola výnimočná len pre svoj výhľad na more, typický pre tento región a celé Portugalsko.

Foto: Ocean Restaurant

Mág z Tirolska
V kuchyni by ste však márne hľadali miestneho šéfkuchára. Oceňovaný a uznávaný kulinársky mág Hans Neuner je rodák z Rakúska. Skúsenosti však naberal z celého sveta. Tvrdé začiatky ho čakali (ako mnoho iných skvelých šéfkuchárov) v londýnskom hoteli Dorchester. Ostrovnej kuchyni sa učil na Bermudách či Havaji. Dlhšie bol usadený aj v Austrálii. „Myslím si, že dobrý šéfkuchár by mal stále cestovať. A ani po otvorení reštaurácie v Portugalsku s tým nechcem prestať. Tá pravá inšpirácia v gastronómii totiž ide ruka v ruke s objavovaním nových destinácií,“ povedal Hans pre portál four-magazine. com. Doménou rakúskeho šéfkuchára je prepracovaná sieť dodávateľov čerstvých rýb, od miestnych rybárov, s ktorými má srdečné vzťahy a často ich pozýva i k sebe do podniku na krátke degustácie. Hans má dokonca vlastné záhrady, kde si sám pestuje skvelú zeleninu. Ocean je najmä rybia reštaurácia, no kombinácia s originálnymi ingredienciami a svojskými omáčkami ju posúva mimo bežných podnikov podávajúcich rybie špeciality. Reštaurácia s výhľadom na Atlantik obsluhuje každý večer maximálne len 30 zákazníkov. Špecialitou šéfkuchára sú vždy odlišne upravené chobotnice.

Foto: Ocean Restaurant

Originálne špeciality
Prezentácia na tanieri je hodná výtvarného umelca, čomu sa Hans priučil na cestách, najmä v Južnej nájdete v jeho morských plodoch, mušliach či spomínanej chobotnici aj ingrediencie, ktoré by ste nečakali. Obľúbeným je napríklad kaktus podávaný s kúskami chobotnice v taco placke. Chobotnicu si môžete dopriať aj s kúskami kukurice, klíčkami mungo a broskyňou. Hans mení svoje menu veľmi často a je ťažké určiť jeho typickú srdcovku, teda s výnimkou chobotníc či ovocných omáčok. Nebojí sa experimentovať najmä pri dezertoch. V jeho palacinkách nájdete na sladko pripravenú pikantnú pastu wasabi. Pikantné palacinky nájdete dokonca aj ako prílohu k rybám. Podáva tak napríklad skvelého tuniaka v limetkovej omáčke. Jedlá sa však servírujú aj inak ako na bežnom porceláne. Obľúbený dezert s papájou a kešu orechmi dostanete napríklad na listoch kardamómu.

Foto: Ocean Restaurant

Viac zaujímavých reštaurácii nájdete:

Luxusná reštaurácia na vidieckej farme? To je Brae
Stôl: To nie je len obyčajná reštaurácia
Prvá reštaurácia v Európe, ktorá je celá pod vodou!

Facebook Comments