Vzťah so psychopatom nie je úplne najideálnejšie trávenie voľného času. O tom by vedela rozprávať Cecilia (Elisabeth Moss, známa zo seriálu Príbeh služobníčky), ktorá sa ocitla vo vzťahu s bohatým vynálezcom Adrianom (Oliver Jackson- Cohen). Vykľul sa z neho majetnícky šialenec. Z jeho ultramoderného sídla sa jej podarilo uniknúť a časom ju dostihla správa, že Adrian spáchal samovraždu. Stihol jej však ešte predtým odkázať svoj majetok. Žeby konečne možnosť na nový začiatok? Ale kdeže! Peniaze dostane jedine vtedy, ak ju nevyhlásia za mentálne nespôsobilú. No a Cecilii ide zrazu niekto po krku. A nie je ho vidieť. Blúzni alebo jej expriateľ žije a zvráteným spôsobom sa ju snaží pripraviť o rozum a následne i život?

Foto: cinemart.sk

Režisérsky majster
Príbeh sa vám zdá možno povedomý. Jasné, veď ide o voľnú (veľmi voľnú) adaptáciu klasického diela H. G. Wallesa. A pod taktovkou skvelého tvorcu to môže byť poriadna jazda. Talentovaný remeselník Aldis Hodge naozaj ovláda svoje remeslo. Tento Austrálčan vie pracovať s napätím tak ako v súčasnosti málo jeho kolegov. Pomohol oživiť žáner hororov ako scenárista série Saw či Insidious a ako režisér ohúril sci-fi trilerom Upgrade, ktorý s prehľadom zvalcoval aj podobne štylizovaného Venoma.

Foto: cinemart.sk

Kus poctivého remesla
Aldisov prechod medzi žánrami trileru, sci-fi a hororu je bravúrny. A ešte k tomu stíha napísať scenár, ktorý sa počas nakrúcania vôbec neprepisoval a taktiež si v snímke i zahral. „Myslel som, že sa mi Neviditeľný bude nakrúcať jednoduchšie ako Upgrade, no mýlil som sa. Timing bol kľúčový a to v tomto prípade znamenalo mravčiu prácu,“ povedal Hodge pre portál screenrant. com. Veľmi ambiciózny film Neviditeľný si môžete pozrieť od 5. marca, kedy ho spoločnosť CinemArt SK prinesie do našich kín.

Foto: cinemart.sk

Koho uvidíte: Elisabeth Moss, Oliver Jackson-Cohen, Aldis Hodge, Storm Reid
Žáner:
horor, thriler, sci-fi
Prístupnosť:
nevhodné pre vekovú kategóriu maloletých do 15 rokov
Slovenská premiéra:
5.3.2020

Mohlo by vás pritiahnuť do kina:

Fantasy Island: Dajte si pozor na to, čo si želáte!
Volanie divočiny: Dobrodružná klasika v novom háve
1917: Dráma, ktorá vás okamžite pohltí

Facebook Comments