Hotel v srdci Los Angeles splynul so štvrťou Downtown ako žiadna iná budova. Heslo Hoxton hotela v LA je: „Ponúkame všetko, čo potrebujete, nič navyše.“ Desaťposchodová budova Hoxtonu je obyvateľom tejto štvrte veľmi dobre známa. Postavili ju už v roku 1922 miestne železnice a je zreštaurovaná s ohľadom na svoju jedinečnosť.

Foto: Hoxton Hotel Downtown LA

Pohodlie aj pre oči
Nájdete tu až 174 komfortných izieb, reštaurácie, bary či spoločenské miestnosti. Z apartmánov máte výhľad na neďaleké divadlá, kiná i obchody. Štyri varianty izieb, z toho najluxusnejšiu „Biggy“, vyšperkovalo dizajnérske štúdio Ennismore. Funkčné retrotelefóny, ručne robené obkladačky a nábytok vás vrátia do zlatého veku začiatku minulého storočia. Poriadny závan atmosféry na vás však doľahne až vtedy, keď vystúpite na strechu hotela a okúsite skvelý drink v bare či priestrannom bazéne. Výhľad vás omámi a začnete premýšľať, že nielen New York, Boston či Chicago dokážu očariť závanom starej Ameriky.

Foto: Hoxton Hotel Downtown LA

Štýlová gastronómia
Nájdete tu aj reštauráciu Pilot, podávajúcu i večer sezónne čerstvé ryby či zeleninu pod holým nebom. Celý dizajn reštaurácie je robený v štýle filmu Stranger than Fiction z roku 1921. Na prízemí Hoxtonu nájdete aj bežne obsluhujúcu reštauráciu Sibling Rival, ktorá sa sústreďuje najmä na typickú kalifornskú kuchyňu plnú steakov, šťavnatej slaniny a ovocia. Hoxton sa však za krátky čas svojej existencie od augusta minulého roka stal i styčným bodom pre ľudí žijúcich v jeho okolí, a to vďaka priestranným a štýlovým spoločenským miestnostiam. Pravidelné podujatia s názvom Dobrí susedia sú typickým príkladom obnovenia starých zvyklostí. Nemyslite si, že na ne chodia len postarší ľudia. Drinky na streche hotela tu popíjajú i tridsiatnici, zatiaľ čo v bazéne dotvárajú atmosféru nočnej pohody tancujúce aquabely. Hoxton vás prenesie do časov, kedy bol hotel akoby žijúcim členom komunity. Je luxusný, spoločenský, ale nevyčnieva svojou nadmernou ozdobnosťou.

V dobrých hoteloch ešte ostaneme:

Honosný hotel v zajatí horských masívov
Duch škótskej tradície ukrytý v hoteli
Keď hotel splýva s dušou gréckeho ostrova

Facebook Comments