Škoda len, že splnené sny sa v zlomku sekundy môžu premeniť na nočné mory.

O čo ide: Fantasy Island je odľahlý luxusný rezort, v ktorom záhadný pán Roarke mení tajné sny svojich klientov na skutočnosť. Vo svojom bielom obleku a so širokým úsmevom víta hostí, hneď však každého z nich varuje, že ich želania nie vždy musia dopadnúť tak, ako si predstavovali.

Foto: itafilm.sk

Zo zákulisia: „Je to film o plnení tých najtajnejších prianí, „hovorí producent Jason Blum, ktorého spoločnosť stojí za niekoľkými z najúspešnejších hororov posledných rokov – Halloween, Uteč či Ouija: Zrodenie zla. „Myšlienkou filmu je magické miesto, kde sa vám môže splniť akékoľvek želanie, no rozpráva aj o tom, čo to vlastne znamená.“ Keď režisér Jeff Wadlow (Kick-Ass 2, Vadí, nevadí) a jeho scenáristickí partneri Chris Roach a Jillian Jacobs začali písať príbeh filmu, nechali sa unášať vlastnou fantáziou. „Napísali sme si zoznam želaní, ktoré nám napadli – niektoré z nich boli osobné, iné zas dosť povrchné,“ rozpráva Wadlow, ktorý vraj zároveň dúfa, že diváci si pri filme budú predstavovať, ako by sa pri podobnej príležitosti zachovali oni sami. „Fantasy Island je príbeh, kde musia postavy prejsť náročným vývojom. Ich sny a túžby nedopadnú tak, ako si predstavovali. A to ich zmení,“ vysvetľuje. Ostrovu šéfuje charizmatický pán Roarke, ktorého hrá známy americký herec Michael Peña. „Bolo úžasné, akým spôsobom Michael Roarka hral. Pri pohľade na jeho postavu máte pocit, že je zo súčasnosti, no je zároveň vytrhnutý z času,“ hovorí spokojne režisér.

Foto: itafilm.sk

„Na začiatku filmu je jeho postava veľmi záhadná, no postupne odhalíme jeho motivácie a aj to, prečo je občas vtipný, prečo občas pôsobí nebezpečne a inokedy zas seriózne. Počas  veľkej časti filmu to vyzerá, že Roarke je záporák, ktorý chce, aby návštevníci ostrova trpeli. Chceli sme, aby si diváci neustále kládli otázku – o čo tomuto chlapíkovi ide?“ Wadlow dodáva, že Roarkov vzťah s ostrovom pôsobí počas príbehu nejasne. „Je ostrov jeho alebo je jeho súčasťou?“ Herci a štáb si nakrúcanie filmu užili – pracovali totiž na exotickom ostrove Fiji. Počas prvých dvoch týždňov dokonca filmári a herci spolu žili na obrovskej výletnej lodi. Napriek tomu ich čakalo niekoľko nemilých prekvapení. „Veľa z toho, čo považujeme za samozrejmosť – mobilný signál alebo bežná infraštruktúra – na Fiji nenájdete. Herci nemali vlastné prívesy, nevedeli sme zohnať kameramanskú techniku, na ktorú som zvyknutý… našťastie sa náš tím vždy dokázal vynájsť,“ dodáva režisér.

Koho uvidíte:  Michael Peña, Maggie Q, Lucy Hale, Austin Stowell, Michael Rooker
Žáner: thriler, horor
Slovenská premiéra: 27.2.2020

 

Mohlo by vás pritiahnuť do kina:

Volanie divočiny: Dobrodružná klasika v novom háve
1917: Dráma, ktorá vás okamžite pohltí
Sviňa: Thriller inšpirovaný životom. A smrťou

 

Facebook Comments