Román, ktorý mal prečítaný snáď každý dospievajúci muž, je synonymom pojmu dobrodružstvo. Svedčí o tom desiatka filmových a seriálových spracovaní, ktoré však smerovali najmä na televízne obrazovky. Poriadny vysokorozpočtový kinohit tu jednoducho chýbal.

Divokosť a priateľstvo
Zlatá horúčka v Yukone hľadanie pokladu a brázdenie divokých riek je predsa len stále lákavou témou. Nová podoba Volania divočiny je určite rodinným filmom, no musí mať v sebe niečo, čo v každom chlapovi prebudí srdce dobrodruha. Poriadne silný mužský charakter, napätie a sympatického huňatého najlepšieho priateľa človeka – „orieška“ Bucka. „Buck je hlavným predstaviteľom tejto snímky, o tom niet pochýb. Snažili sme sa o jeho najvernejšie zobrazenie, no dodali mu aj komickosť a ľudské odhodlanie. Predstavili sme ho ako polovičnú škótsku kóliu a polovičného bernardína, presne ako to je v románe Jacka Londona,“ povedal pre americké médiá režisér Chris Sanders. Talentovaný filmový tvorca je aj veľmi šikovným scenáristom, no najmä uznávaným ilustrátorom a animátorom, čo dokázal aj v oceňovanej snímke Ako vycvičiť draka.

Foto: cinemart.sk

Lákaví hrdinovia
Buck je teda vo filme zobrazený ako kombinácia vycvičeného psa a pokrokovej animácie. Tá bude hlavným strojcom rôznych situačných gagov, ktoré sme už mohli spozorovať v traileri. Na tento film sa určite chystáte najmä vďaka superhviezde menom Harrison Ford. Jeho stvárnenie dobrodruha Joa Thortona a Buckovho pána mu sedí ako klobúk na hlave Indiana Jonesa. Veď kto iný by mal taký cit pre dobrodružstvo, ak nie ten, ktorý ho v osemdesiatych rokoch tak spropagoval na striebornom plátne? Povráva sa, že Ford chce touto rolou vzdať hold nebohému Rutgerovi Hauerovi, ktorý si rovnakú postavu zahral v roku 1996 v adaptácii českého režiséra Petra Svátka. Či sa mu to podarí, uvidíme už 27. februára, kedy má tento veľkofilm v našich kinách premiéru.

Foto: cinemart.sk

Žáner: dobrodružný
Réžia: Chris Sanders
Scenár: Michael Green
Kamera: Janusz Kamiński
Hudba: John Powell
Hrajú: Harrison Ford, Karen Gillan, Dan Stevens, Colin Woodell, Omar Sy, Terry Notary, Micah Fitzgerald, Stephanie Czajkowski
Slovenská premiéra: 27.2.2020

Mohlo by vás pritiahnuť do kina:

1917: Dráma, ktorá vás okamžite pohltí
Sviňa: Thriller inšpirovaný životom. A smrťou
Šialená akčná sága pokračuje: Leto bude rýchle a zbesilé

Facebook Comments