Kreatívny návrhár hračiek Jens Nygaard Knudsen († 78) zomrel podľa bývalého kolegu – dizajnéra Nielsa Milana Pedersena 19.2.2020 v hospicovej starostlivosti dánskej nemocnice Anker Fjord v dôsledku amyotropnej laterálnej sklerózy (ALS). Smutnú správu priniesol aj web scmp.com.

Jeho fantázia bola fantastická. Keď sme mali brainstorming, bol to skôr ako mozgový hurikán, pretože mal toľko nápadov, “spomína smutný Pedersen. Podobne sa o svojom zosnulom manželovi vo vysielaní televíznej stanice TV2 vyjadrila aj vdova Marianne. Uviedla, že minifigúrka bola vytvorená, aby sa do domčekov stavaných zo stavebníc Lega „dostal život“. „V tom čase boli domčeky prázdne, preto navrhol túto postavičku,“ vysvetlila.

View this post on Instagram

#JensNygaardKnudsen#rip

A post shared by lucabuson (@lucabuson22) on

Prvý panáčik uzrelo svetlo sveta v roku 1978, mal neutrálne žltú tvár s usmiatym výrazom. Nemal pohlavie ani rasu, aby podporil fantáziu dieťaťa. Až od roku 2004 sa v licencovaných stavebniciach začali na postavičky nanášať realistické farby, ich tváre vyjadrujú emócie a sú aj rasovo rozlíšiteľné. Okrem návrhu panáčika bol Jens Knudsen zodpovedný za dizajn stavebníc radu Space či Pirates.

Mohlo by vás zaujať:

Lego panáčikovia oslavujú, pozrite si zaujímavé fakty o nich
Dizajnér svetových kvalít

Facebook Comments