Ten pred piatimi rokmi úspešne vstúpil aj do sveta televíznych seriálov, pod producentskou taktovkou samotného autora Michaela Connellyho.

Rodák z Philadelphie, ktorý v roku 1992 zažiaril svojím knižným debutom Temná ozvena. Reč je o svetoznámom autorovi napínavých trilerov Michaelovi Connellym. Práve v knihe Temná ozvena uviedol na scénu postavu svojského detektíva Harryho Boscha, ktorý so sebou nesie aj ťaživé spomienky na roky vojny, ktoré strávil ako „tunelový potkan“, keď čistil tunely pod vietnamskými dedinami od partizánov.

Šok po pohrebe
Vo svojej najnovšej knihe nazvanej Temný plameň Harry Bosch a detektívka LAPD Renée Ballardová opäť spoločne vyšetrujú jeden prípad, a to srdcovú záležitosť Boschovho bývalého policajného mentora Johna Jacka Thompsona. Muža, vďaka ktorému sa Harry stal detektívom. Ten je už po smrti, no jeho žena Boschovi po pohrebe nechá vyšetrovací spis, ktorý si jej manžel zobral so sebou, keď pred dvadsiatimi rokmi odchádzal z LAPD – nevyriešenú vraždu problematického mladíka. Navyše, udiala sa v uličke, často využívanej na predaj drog.

Mrazivá otázka
Harry Bosch spis okamžite odnesie Renée Ballardovej a požiada ju o pomoc s týmto zvláštnym prípadom. Obaja však onedlho narazia na otázku, z ktorej mrazí. Odniesol si Harryho učiteľ ten spis, aby aj na dôchodku pokračoval vo vyšetrovaní, alebo chcel skôr zabezpečiť, aby ho nikto nikdy nevyšetril? A neskôr aj na ďalšiu: aký plameň musel vtedy horieť v duši Johna Jacka Thompsona? S komplikovaným prípadom im však pomôže aj advokát Mickey Haller, ktorého postavu preslávilo filmové spracovanie Connellyho knihy Advokát zo zadného sedadla, v hlavnej úlohe s vynikajúcim Matthewom McConaugheym. Máte sa na čo tešiť!

Mohli by ste sa začítať:

Napínavé čítanie na chladné večery: Krimi, história aj tajné služby
Zlato, zbrane a prevrat … od napätia nebudete vedieť prestať čítať
Píše v bubline: Za jeho romány by sa nehanbili ani majstri napätia

 

Facebook Comments