O svoje poznanie sa podelili aj na webe thesun.co.uk. Lekári a vedci sa už roky pokúšajú vytvoriť preparát, ktorý by pomohol účinnému stoporeniu bez vedľajších účinkov, bol lacný a dostupný pre všetkých mužov.  Výskumníci testovali na vzorke tisíc Európanov gél, ktorý obsahuje iba vodu a alkohol. Tí si vtierali 15 sekúnd prípravok v dávke veľkosti hrášku na koniec penisu. Najprv pocítili chladivý a potom hrejivý pocit. Tento meniaci sa stav musí byť zrejme  priaznivý pre navodenie erekcie.

„Pretože jeho súčasťou nie je žiadna aktívna liečivá látka, môže byť náš prípravok schválený ako zdravotnícka pomôcka a predávať ako napríklad náplasť,“ tvrdí Ken James zo spoločnosti Futura Medical, ktorá na vývoji pracovala. Bude to prospešné aj pre mužov, ktorí majú problémy so srdcom či krvným tlakom, a nemôžu tak užívať iné známe podporné lieky na rekciu. Navyše si ho môžu aplikovať do vagíny aj ženy.

Gél Med3000 funguje v kratšom čase ako pri liečbe tabletkami a má byť dostupný v lekárňach bez lekárskeho predpisu. Viac ako 60 percent mužov, ktorí sa zúčastnili na testoch, dosiahla erekciu do 10 minút. Na trhu by mohol byť teoreticky do konca roka 2020.

Mohlo by vás zaujať:

Vyhnite sa im: Osem nepriateľov vašej erekcie
Vek sú len čísla? Vieme, v akých rokoch si najlepšie užijete sex!

Facebook Comments