S manželkou Alicou (36) má harmonický vzťah, ktorý je rovnako úprimný a výnimočný ako jeho tvorba. Obaja nám porozprávali o tom, ako trávia Vianoce a samotného rapera sme sa spýtali i na najbližšie plány v jeho tvorbe.

Spoločné fotenie a pózy pre najčítanejší pánsky magazín boli pre vás novinkou. Ako ste si užili fotenie titulky vianočného čísla časopisu BREAK?
K — Nie som veľký kamarát s fotoaparátom a kamerou. Nie som príliš fotogenický a už vôbec nie model, na ktorého sa dobre pozerá (smiech), takže ja si to až tak neužívam. Cez víkend som spal dokopy asi 5 hodín, takže som bol K.O., čo je vidieť aj na mojich očiach. Ale atmosféra bola pekná, veľa milých ľudí, pekné prostredie a, samozrejme, moje baby, takže bol to pekný deň.
A — Takéto veľké fotenie som zažila prvýkrát a nikdy by som nepovedala, aké to je vyčerpávajúce. Obdivujem modelky, že to zvládajú. Ale veľmi som si to užila, lebo ako Kali spomína, celý tím bol perfektný. Od Veroniky, ktorá mi robila make-up, cez fotografa Adama až po celý tím magazínu BREAK, ktorý tento deň strávil s nami. Ďakujem aj kamarátke Kike, že nám pomohla s Nelkou.

Plánovali ste svoju kariéru ukončiť, no vidieť, že múza vás stále neopúšťa. Čo vás prinútilo ostať na scéne?
K — V prvom rade moja rodina, tá je moja múza aj hnací motor, a množstvo správ od mojich fanúšikov, vraj by som si to mal rozmyslieť. Vďaka tomu všetkému som nabral druhý dych a začal písať znovu.

Foto: Adam Suchánek

Alica, podporujete manžela v hudbe, čo z jeho tvorby vás najviac oslovilo?
A — Rada počúvam jeho tvorbu, ale priznám sa, že viac ma bavia jeho pesničky, ktoré sú bez nadávok. Asi najviac ma oslovil jeho prístup k fanúšikom. Nepamätám sa, že by niekedy odmietol fotenie, keď sme boli napríklad v nákupnom centre. Uvedomuje si dôležitosť toho, že fanúšikov má.

Dobrý raper musí stále ohurovať novými textami a skladbami. Kde beriete v súčasnosti najväčšiu inšpiráciu?
K — Vždy to bol sám život. Konkrétne situácie, pocity z nejakých momentov alebo stav, v ktorom sa nachádzam. Sledujem aj okolie, vnímam, čo sa deje a o tom píšem.

Foto: Adam Suchánek

Alica, v čom vás dokáže Kali najviac prekvapiť?
A — On prekvapuje stále niečím. Starostlivosť o Nelku, pomáha v domácnosti a často nám s Nelkou domov nosí darčeky. Ale najviac ma prekvapí a poteší, keď mi povie, že v sobotu majú voľno a my ho môžeme mať doma.

Hit Poď so mnou, ktorý ste naspievali s Ivanom Táslerom, znie z našich rádií neprestajne a na YouTube má až desať miliónov pozretí. Čakali ste taký úspech? Rozmýšľate ešte nad ďalšou podobnou spoluprácou?
K — Určite by som si rád dal ďalšiu spoluprácu s Ivanom alebo IMT Smile. Je to skvelá partička a profesionáli, radosť spolupracovať. No zo singlu sa hit stane vďaka ľuďom, oni svojou počúvanosťou dajú singlu nálepku hit. Takže ĎAKUJEM VŠETKÝM.

Vaše texty majú myšlienku a dokážu zaujať aj náročnejších poslucháčov. Čo si myslíte o raperoch, ktorí stavajú na kontroverziách a vo svojich piesňach len chrlia nadávky a prízemnosti?
K — Každý má svoju cestu, predstavu o tom, ako to chce robiť, o čom chce písať a akou formou. Nemám predsudky voči nikomu a ničomu. Vekom človek pochopí, že podstatné je, čo sa deje za jeho dverami a nie čo sa deje vonku.

Vašu tvorbu určuje aj dlhoročná spolupráca s producentom Petrom Mackom alias Petrom Pannom. Vyzerá, že obaja máte recept na hity, ako ste sa dali dohromady?
K — Pri jednom EP-čku som ho oslovil kvôli hudbám. Myslím, že to bol rok 2008. Postupne aj on napredoval v hudbe a páčilo sa mi, že neostáva v jednom žánri. A čo je podstatné, sadli sme si po ľudskej stránke.

Foto: Adam Suchánek

Máte už nejaké významné hudobné plány na rok 2020?
K — Venovať sa rodine na 100 %. Vydavateľstvo, pod ktorým som a môj manažér Mirko Čimo plánuje vydať v decembri album Claudii, ďalší album v roku 2020 a vydať album skupine Terapia, takže plány sú byť pritom, pomôcť s týmito projektmi a koncertovať. Je možné, že ja album nevydám v roku 2020, ale písať a nahrávať budem. Samozrejme, že na spomínaných projektoch sa objavím.

Ako oslavujete Vianoce? Musia mať aj nádych hip-hopu?
K — Odkedy mám Alicku, tak v rodinnom kruhu. Kým som ju nemal, Vianoce som neriešil a bol som na cestách, hral som. Teraz, keď tu je aj Nelka, o to viac sa teším a na Vianoce budem s nimi. Dal som si voľno aj na celý január.
A — Tradične u mojich rodičov, kde sa zíde celá rodina. Moja sestra s bratom a s ich rodinami. Tento rok už aj s Kaliho tatinom, jeho manželkou a synom.

Skúšali ste zarapovať niekedy aj niečo vianočné? Napríklad koledu?
K — Koledu nie a ani to nemám v pláne. Nemusí byť všetko „zrapované“.

Foto: Adam Suchánek

Alica, aký je Kali manžel? Pomáha napríklad pri varení a domácich prácach?
A — Pri varení ani nie, to je v mojej réžii, ale inak upratuje a stará sa o domácnosť. Dá sa povedať, že pomáha pri všetkom.

Ako ste sa zoznámili a kto koho dobýjal?
K — Zoznámila nás Tina, chodila k Alicke na nechty a ja som bol v tom čase viac v kontakte so Separom, jej mužom. Takže oni môžu za to, že máme jeden druhého a dnes už aj s Nelkou tvoríme rodinu. Nijako sme sa nemuseli dobýjať, bolo nám spolu pekne od začiatku a cítili sme, že toto by už mohlo byť to pravé.
A — Presne ako vraví Kali, išlo to samo.

Alica, ako najradšej s manželom oddychujete?
A — Keď sme nemali Nelku, radi sme pozerali filmy, chodili do kina a fitka. Dnes sa nám relaxuje najlepšie s malinkou a je jedno, čo robíme, hlavne, že sme spolu.

Foto: Adam Suchánek

Ste vychytená odborníčka na nechty. Plánujete si teda výraznejšie skrátiť materskú dovolenku?
A — Chýbajú mi moje zákazníčky a rada by som sa vrátila do práce, ale čas strávený s rodinou je pre mňa podstatnejší.

Na ktorom zlozvyku sa najusilovnejšie snažíte pracovať?
K — Náladovosť. Nechcem vťahovať do svojich zlých nálad aj okolie.
A — Precitlivenosť.

Keď máte rok 2019 bilancovať, ktorý okamih z neho považujete za najkrajší?
K — Narodenie Nelky a svadba.
A — Presne, Nelly a naša svadba.

 

KALI
Vlastným menom Koloman Magyary sa narodil 29. decembra 1982. Je jedným z najproduktívnejších interpretov na našej scéne. Písať texty začal po tragickej udalosti, keď mu v roku 2004 zomrela mama. Jeho talent objavil producent a raper Milan „Opak“ Janáč, ktorého Kali oslovil s prosbou o nahrávku jednej piesne. Hudbe vtedy venoval všetok svoj čas, energiu i peniaze. Jeho prvý album pod názvom Pod maskou je pravda vydal v roku 2010. Neskôr začal spolupracovať s terajším manažérom Miroslavom Čimom a kariéra začala stúpať. Raper vydal celkovo desať štúdiových albumov a jedno EP. Spolupracoval s množstvom dídžejov, no najviac ho v jeho tvorbe sprevádzal DJ Peter Pann. Legendárne sú jeho koncertné šnúry, kedy sa každý týždeň objavil v inom meste na Slovensku. Drží aj rekord za najnavštevovanejšie turné spomedzi raperských interpretov na Slovensku. Kali nezabúda na svoje začiatky a momentálne pomáha v štúdiu Petra Panna ďalším talentom, aby prerazili. So svojou priateľkou Alicou sa v septembri 2019 vzali a majú spolu dcérku Nelku.

ALICA
Mgr. Alica Magyary Hanusová sa narodila 17. 12. 1982 v Bratislave. Je najmladšia z troch detí (má sestru a brata). Študovala na obchodnej akadémii a potom na Fakulte manažmentu Univerzity Komenského. Popri štúdiu sa venovala nechtovému dizajnu, čo ju baví dodnes. Vo februári 2019 porodila dcérku Nelly a v septembri sa vydala za otca ich dcérky, Kaliho. Momentálne si užíva na materskej vysnívané dieťa a venuje sa na 100 % svojej rodine.

Foto: Adam Suchánek

DOTAZNÍK

Obľúbený interpret:
K – Mám rád reggaeton, afro, baile funk a veľa raperov. Naj spevák je Freddie Mercury.
A – Samozrejme, môj manžel, ale ináč počúvam rapovú scénu z 90. rokov.

Obľúbený film a herec:
K – Casino a herec Robert De Niro.
A – Vykúpenie z väznice Shawshank a Morgan Freeman a milujem film Ako utopiť doktora Mráčka.

Obľúbený šport:
K – Futbal.
A – Fitness.

Kniha môjho života:
K – Krstný otec.
A – Kurandera.

Obľúbená farba:
K – Čierna.
A – Biela.

Obľúbené jedlo:
K – Sviečková.
A – Ryby a morské plody.

Motto:
K – Nevyčítam ľuďom ich chyby, ale chcem, aby za ne zaplatili.
A – Ži a nechaj žiť.

Foto: Adam Suchánek

Foto: Adam Suchánek
Vizáž: Veronika Vargová
Produkcia: Zuzana Crocker, Hana Potančoková
Styling: módna značka OZETA, Mikloshko Fashion Design
Šperky: ALO diamonds
Za poskytnutie priestorov ďakujeme Šimák Zámok Pezinok

Facebook Comments