IRL – SOCIAL CALENDAR
Ide síce zatiaľ len o takzvaný early access (predbežný prístup), ale i tak už táto aplikácia zaujala tisíce užívateľov. Jej doménou je prehľadnosť a akási kombinácia medzi sociálnou sieťou a kalendárom. Jednoducho si vytvoríte podľa seba skupinu, alebo sa do nejakej pridáte, a už vám nič nebráni plánovať aktivity. Možno poviete, že Facebook už s niečím podobným dávno prišiel, no sociálny kalendár je oveľa praktickejší, prehľadnejší a lepšie prepojený s chatom. Máte dokonca i možnosť vďaka funkcii Explore vyhľadať zaujímavé skupiny i udalosti vo vašom okolí.
— iOS, Android, zadarmo, early access

NYT COOKING
Svetové varenie po „newyorsky“? A prečo nie? Najmä ak za touto aplikáciou stojí časom overené, uznávaný denník New York Times. Pripravte sa na takmer dvadsaťtisíc rôznorodých originálnych a chutných receptov s profesionálnymi fotografiami a jednoduchými popismi postupov. Samozrejme, ako to u dotovanejších aplikácií býva, za sprístupnenie ďalšieho obsahu musíte platiť, no odmenou vám budú recepty, ktoré z vás spravia naozaj rozhľadeného kuchára. Aplikácia je ale stále vo vývoji a dolaďujú sa aj niektoré detaily na základe pripomienok užívateľov.
– iOS, Android, zadarmo (plus príplatky za viac obsahu)

ALIHISTORY
Vianoce sú za nami, no skúsení online „nákupci“ dobre vedia, že január je obdobie zliav. Platí to aj o virtuálnych obchodoch ako AliExpress či Amazon. Práve prvý menovaný ponúka veľmi vydarenú pomôcku pre pátračov po zľavách. Aplikácia obsahuje aj detailné hodnotenia predávajúcich a cenovú históriu jednotlivých produktov. Preto sa vám nemôže stať, že naletíte na klamlivé zľavy, keďže si porovnáte ceny vášho vysnívaného produktu z minulosti. Užitočná je aj notifikácia, ktorá vás upozorní na okamžité zníženie ceny sledovaného tovaru.
— iOS, Android, zadarmo

PRESENTIE
Keď už disponujete kalendárom udalostí, je dobré vedieť, čo vo vašom okolí robia konkrétni ľudia. Žiadna ďalšia podobná aplikácia nie je na zahodenie. Presentie ešte k tomu vytvorili naši českí susedia, takže je nám svojím rozhraním a jazykom dosť blízka. Je to vlastne niečo ako váš voľnočasový kamarát. Vidíte v ňom udalosti od ostatných užívateľov len niekoľko dní dopredu. Môžete tak ísť do kina, divadla alebo si s niekým zabehať. Nie je to teda prepracovaný systém kalendárov a udalostí ako v IRL, no zameriava sa na aktuálnu potrebu voľných aktivít.
— iOS, Android, zadarmo

K téme:

Užitočné aplikácie, ktoré dajú vášmu mobilu krídla
Tipy na mobilné aplikácie: Chcete sa zabávať alebo si uľahčiť prácu?
Mať prehľad sa oplatí, od poznámok cez vesmír po dochádzku

Facebook Comments