Výbornou reklamou autu bolo jeho účinkovanie vo sci-fi filmovej trilógii Návrat do budúcnosti (Back to the Future) s Michaelom J. Foxom a Christopherom Lloydom. Fanúšikov klasiky s vyklápacou strechou asi poteší správa uverejnená na cnet.com. Spoločnosť DeLorean Motor Company je pripravená po zmene istého amerického cestného zákona opäť malosériovo vyrábať svoj ikonický voz. Spomínaný zákon povoľuje výrobu 325 áut ročne, čo v podstate vychádza na kus denne. Tvar karosérie ostane zachovaný, dokonca budú použité aj staré diely spolu s novovyrobenými.  Nové motory by mali mať výkon 300 do 400 konských síl, a priemer kolies počíta s hodnotou 17 alebo 18 palcov. Celkovo voz prejde modernizáciou akú si zaslúži.

Pôvodný DeLorean DMC-12 sa vyrábal v rokoch 1981 až 1983 v celkovom počte cca 8500 kusov. Vtedy sa o jeho pohon staral  6 valcový 2,8 litrový motor PRV ZMJ-159 s výkonom 112 kW (Európa) či 97 kw (USA). Maximálnu rýchlosť 209 km/h dosiahol za 8,6 sekundy.

Viceprezident spoločnosti James Espey pre Hagerty uviedol, že realistický plán pre nový DMC-12 vidí na jeseň 2021. Akú cenovku na ňom uvidíme? Zdroje tvrdia, že suma bude cca 100 tisíc dolárov. Za nejaký rok a pol v tom budeme mať všetci jasno.

Mohlo by vás zaujať:

Futuron ukázal, ako môže vyzerať SUV budúcnosti
Klasická puritánska škola: Opel Speedster
Lightyear One: Horúci kandidát na elektromobil budúcnosti

Facebook Comments