Foto: netcarshow/kia

Vyzerá to tak, že budúcnosť mnohí vidia veľmi podobne. Stačí si pozrieť pár zámorských seriálov či filmov. V prípade mobility je spoločnou myšlienkou tichý chod a jednoduché línie (vo vyššom stupni aj bez volantu, len tak leňošiť v aute alebo sa s ním rozprávať). Podobný pohľad „zdieľa“ (je to síce nespisovné, no o to viac vyjadrujúce virtuálny „život“) i automobilka Kia zhmotnený do elegantnej štúdie Futuron.

Foto: netcarshow/kia

Čisté línie
Absencia klasického spaľovacieho motora (koncept je, samozrejme, elektromobil) má pre dizajnérov mnoho výhod – vôbec sa nemusia zaoberať potrebným priestorom pre motor a príslušenstvo, riešia len dizajn. Futuron má akumulátor v podlahe, elektromotory priamo v nábojoch všetkých kolies. Zrejme aj preto sa podaril dosiahnuť jeden celkom zaujímavý parameter – pri rázvore až 3000 mm meria na dĺžku 4850 mm, no na výšku len 1500 mm. A to sa Futuron radí medzi vozidlá SUV.

Foto: netcarshow/kia

Skleník
Je to naozaj elegantné riešenie, ťažko povedať, či aj praktické. Strecha totižto spolu s bočnými oknami tvorí takmer jeden veľký priehľadný celok. Stĺpiky karosérie držiace priehľadný monument sú minimalistické. Nám to trošku (prehnane) príde ako futuristický skleník na kolesách pre štyroch, schopný autonómnej jazdy úrovne 4. Znamená to, že predné sedadlá sa dajú sklopiť do relaxačnej polohy, volant zatiahnuť a užívať si… (teda ak má posádka odvahu a dokonale verí stroju s patrične upravenou legislatívou). Inak, Kia štúdiu predstavila na salóne CIIE 2019 v Šanghaji.

Autá ako z budúcnosti:

Niečo ako blesk: Lamborghini Sián
Automobilový populista má meno Corvette C8 Stingray
Projekt T.50: O 30 rokov mladší brat McLarenu F1

Facebook Comments