Severná Kalifornia je preplnená podnikmi, ktoré pôsobia až filmovo bombasticky. Pod ich pozlátkami skvelých podnikov však často drieme šeď a plochá tvár luxusu.

Budovanie svetovej značky
Ak chcete zažiť výnimočnosť, ktorú pokojne môžete podrobiť aj ostrejšej kritike, zájdite si do reštaurácie Quince v San Franciscu. Financial District je preplnený mnohými inými reštauráciami s dobrou kvalitou, no Quince je výnimočná aj v svetovom meradle. Michelinské hviezdy sú skvelé a podstata ich úspechu je jednoduchá. Má meno Michael Tusk. Ak o tomto na pohľad nenápadnom chlapíkovi zistíte niečo viac, pochopíte, prečo je Quince taká úspešná. Je to prototyp pracanta a nenadarmo ho aj kritici prezývajú profesorom svetového kulinárstva. Je absolventom prestížnej Culinary Institute of America v New Yorku, no už počas štúdia išiel zbierať skúsenosti do Talianska a Francúzska. „Taliansky sever bol pre mňa asi ten najväčší hnací motor. Odtiaľ beriem najviac inšpirácie, bez ktorej by Quince nevznikla,“ povedal pre americké médiá Michael Tusk.

Jedinečné ingrediencie
Vybudovať značku svetového mena na západnom pobreží USA nie je vôbec jednoduché. Najmä ak chcete osloviť miestnu komunitu Talianov v San Franciscu. Michael Tusk však mal know-how ako na to a základom jeho úspechu sú najmä ingrediencie. Vypestoval si vzťah s Petrom Martinellim, ktorý je majiteľom najstaršej certifikovanej organickej farmy na západnom pobreží. Kvalitnejšiu zeleninu, ovocie či rôzne druhy byliniek a kvetov nenájdete v celej Kalifornii. Podobne to je aj s chovom dobytka či hydiny. Keď vojdete do tohto podniku a budete mať šťastie, že ste si stihli vybaviť rezerváciu, vnútro vás dostane svojou zaujímavou atmosférou Nahé tehlové steny a zoradené stoly pôsobia pre Slováka ako závan 1. Československej republiky. Nie je to ale až taká mylná predstava, pretože majiteľ spolu so svojou ženou Linsey chceli nový dizajn svojej reštaurácie pretvoriť práve do štýlu 20. a 30. rokov minulého storočia.

Dizajn a nebeská chuť
Pokrokový dizajn si všimnete najmä na tanieri. Kuchári v Quince sú totiž okrem iného aj vyštudovaní odborníci na takzvané umenie dekorácie. Stačí si objednať špecialitu vo forme kraba s tekvicou a mandarínkami a váš stôl bude hrať farbami a nebudete chcieť tento dizajn vôbec narušiť. Šefkuchár veľmi rád experimentuje, ale nepreháňa to s komplikovanými receptmi. Skoro ako pravý Talian. Bežné suroviny rád podrobí menej zvyčajným postupom. Preto na tanieri nájdete napríklad terinu zo sezónnych zemiakov, parmezánový krém či údenú červenú cibuľu. Michaelova udiareň  je naozaj pýchou jeho kuchyne. Údený losos s francúzskou omáčkou crème fraiche je možno bežná záležitosť luxusných podnikov, ale čo poviete na skvelého údeného úhora na artičokách?

Vyšperkované menu
Viacchodové menu vás omámi vynikajúcimi predjedlami, kde takmer vždy dominuje Foie gras a rôzne druhy terín. Polievky sú často len čisto talianske, občas s miernou fúziou francúzskej elegancie. Menu potom pokračuje výberom bravčových, hydinových, rybích a hovädzích špecialít. Určite nepremárnite možnosť dať si skvelú kačicu s mrkvou a kuriatkami. Ako dezert zas nesklame Valrhona Guanaja Mousse s kozím mliekom, rozmarínom a grapefruitom. Reštaurácia Quince ponúka najkvalitnejšie kalifornské vína, takže dilema s prípitkom by mala byť vyriešená. Za celú túto gastronomickú rozkoš zaplatíte od 197 eur, no kupujete si za to kulinársky zážitok svojho života.

Určite si pochutíte aj u konkurencie:

Talianska pýcha: Koncentrácia na chuť je alfou a omegou
Keď umelec vlastní michelinskú reštauráciu
Francúzsky šarm v gastronómii

Facebook Comments