O návrate série Call of Duty do prítomnosti sa už nejaký ten piatok vedelo. Napovedali tomu ohlasy na nie celkom vydarené výlety do ďalekej či blízkej budúcnosti a taktiež remastrovanie klenotu série – CoD 4. Nový Modern Warfare však nie je žiadnou recykláciou tohto dvanásť rokov starého majstrovského kúsku.

Príbeh dominuje
Máme tu síce dočinenia s niektorými známymi postavami, ale príbehová kampaň vás strhne tak ako máločo v tejto sérii. I napriek tomu, že konflikt vo fiktívnej krajine Urzikstan spolu s dynamickým príbehom sú vymyslené, určite nájdete nielen drobnú paralelu v súčasných ohniskách napätia. Budete mať pocit, že ste súčasťou filmovo páchnuceho vojnového príbehu, no výbuchy, prepadávanie zo zálohy či rýchly útek pred presilou vo vás zanechajú realistický pocit. Mnohí recenzenti vyzdvihovali najmä autentický pocit, kedy ako člen špeciálnej jednotky, ktorá prehľadáva budovu, sa musí v zlomku sekundy rozhodnúť. My jednoznačne súhlasíme. Rúti sa na vás zmyslov zbavený terorista alebo je to len vystrašená matka, ktorá utešuje svoje dieťa?

Zábavná realita
Jednotlivé misie sú chvályhodne pestré a vždy majú v sebe ukryté dôležité prekvapenie a zvrat, ktorý by sme neradi prezrádzali. Na druhej strane barikády opäť bojujú fanatici pod velením ešte fanatickejšieho (ako inak) ruského generála. Grafická stránka hry je špičková. Pocit z akcie a boja nebol nikdy taký sugestívny. Síce po dohraní skvelej kampane nečakajte ani výnimočný multiplayer, no nájde sa tu pár veľmi vydarených noviniek (najmä módy Realism a Cyber Attack). Call of Duty je ale hlavne kráľom „koridorových“ príbehových strieľačiek a najnovším počinom si toto miesto ešte viac upevnil.

Foto: Infinity Ward

CALL OF DUTY: MODERN WARFARE
(minimálne požiadavky)
• Windows 7 SP1/10
• Intel Core i3-4340/ AMD FX-6300
• NVIDIA GeForce GTX 670 / GeForce GTX 1650 / AMD Radeon HD 7950
• 8 GB RAM
• 175 GB HDD

Herné mašiny budú v pozore:

Futbalový kráľ hrateľnosti: PES 2020
Akčné videohry na najbližšie mesiace: S nimi nuda nehrozí
Našlapaná akcia v rozvrátenom svete: Rage 2

Facebook Comments