Foto: Rosa Alpina

V Európe nájdete veľa horských hotelov, ktoré vám svojou polohou i ponukou môžu spríjemniť pobyt. V talianskych Dolomitoch však nájdete miesto nevšedných zážitkov. Medzi Trentinom a provinciou Alto Adige totiž sídli kráľ horských hotelov. Pochopíte to, keď si zarezervujete jednu z 51 izieb a pokocháte sa nádhernou panorámou z okna či balkóna.

Foto: Rosa Alpina

Apartmány horskej pohody
Každý apartmán má atmosféru luxusnej horskej chaty, nábytok z miestnych materiálov, vôňa dreva ju len znásobuje. To platí najmä pre apartmány s označením Loft. Vlastný krb, terasa s výmerou 10 m2 a sprchy v štýle hammam dokážu upútať. Samozrejme, takéto vybavenie a pohodlie niečo stojí. Za jeden nocľah si pripravte minimálne 500 eur. Za luxusnejšie apartmány zaplatíte aj 1600 eur. Ak ale predsa len chcete na pár dní tento horský ubytovací zážitok vyskúšať i v zimnej sezóne, siahnite po bonusových ponukách. Hotel láka napríklad na zlacnené pobyty, ktoré v sebe zahŕňajú občerstvenie z bufetových stolov, skipasy na svahy či pobyt vo wellness.

Foto: Rosa Alpina

Osvieženia tela i duše
Keďže má hotel priamo v názve pojem spa, bude logické, že sa wellness ponukou môže len pýšiť. Disponuje fínskou saunou, veľkým vnútorným bazénom rozľahlými priestormi pre špeciálne procedúry. Ak sa vám zachcelo po dôkladnej masáži čítať a vychutnávať si taliansku kávu s nádherným výhľadom, navštívte hotelovú knižnicu. Hotel Rosa Alpina láka aj ponukou skvelých jedál vo svojich až piatich podnikoch. Kraľuje im najmä reštaurácia St. Hubertus, ktorá je držiteľkou až dvoch michelinských hviezd. Netreba zdôrazňovať, že aj vďaka polohe a množstvu sprievodných aktivít v blízkom i ďalekom okolí vie Hotel Rosa Alpina pretvoriť vašu zimnú dovolenku na päťhviezdičkový luxusný zážitok.

Aj tu vás budú rozmaznávať:

Duch škótskej tradície ukrytý v hoteli
Keď hotel splýva s dušou gréckeho ostrova
Hotel so zmyslom pre umenie

Facebook Comments