Sústredenie na detail je totiž to, čo novú Motorolu one Macro asi najviac vystihuje. Systémom troch fotoaparátov s laser fokusom a umelou inteligenciou, vrátane makro snímačov, znie na papieri veľmi honosne. Čo to ale v praxi znamená pre fotografovanie zblízka?

Radosť z blízkosti

Režim makro sa vo fotoaparátoch často prezentuje detailným zobrazením kvetov, rosy či hmyzu, až sa z toho stalo jedno veľké miniatúrne klišé. Je veľmi zaujímavé vidieť zblížené aj bežné predmety našej dennej spotreby, no nie je to všetko. Medzi nami je totiž množstvo ľudí, ktorí v makrosvete dennodenne žijú. Modelári, kunsthistorici či numizmatici sa sústredia na každý jeden milimeter objektu svojej vášne.

Je jasné, že v smartfóne Motorola one Macro s 2-megapixlovou makrokamerou nenájdete tento režim podobne dokonalý ako v profesionálnych zrkadlovkách. To je paradoxne aj jeho výhodou. Je totiž omnoho pragmatickejší a flexibilnejší. Numizmatik odfotí zblízka malú ryhu či nápis na pamätnej medaile, modelár sa popýši centimeter veľkou šmuhou simulujúcu opotrebovanie z guľometnej streľby na krídle, napríklad expert na umenie odfotí zblízka obraz, aby bolo jasné, že ide len o reprodukciu. Tieto detaily môžu potom ľubovoľne zdieľať a posielať alebo len ukazovať na displeji svojej novej Motoroly, čo radosť z ich práce ešte viac vystupňuje.

Makro poskytuje aj priestor pre uletené a originálne fotografie, ktoré môžete hneď zdieľať na sociálnych sieťach. Z vášho mačiatka spravíte veľkého dravca a z legopostavičky obra. O to viac poteší, keď podobné úlety môžete nakrúcať na video v zapnutom makrorežime. Točte malé gifká alebo dlhšie videá pokojne aj o zliepaní modelov a nebudete sa toho vedieť nabažiť.

Priateľské rozhranie a skvelý zvuk

Treba určite pochváliť aj veľmi vydarené menu s ostatnými režimami fotenia, filtrov či možnosťou manuálne ukladať fotografie napríklad i do formátu RAW. To je už viac-menej klasika. Hlavná 13 Mpx a selfie 8 Mpx kamera dokáže zaujať skvelými fotografiami a prekvapivo kvalitnými farbami i detailmi. Mnoho recenzentov sa vyhlo napríklad aj hodnoteniu zvuku. Bude to tým, že pri smartfónoch nižšej cenovej hladiny sa neočakáva nadpriemerný zážitok pri prehrávaní hudby. No Macro prekvapilo, jediný reproduktor vám dopraje čistý prenos a na slúchadlá sa zážitok vystupňuje. Výrobca opäť pridal možnosť počúvať rádio a doplnil možnosť nahrávania i záznamov z jednotlivých staníc.

Výdrž úmerná výkonu

Od smartfónu nižšej strednej triedy sa vždy očakáva úspora a tú aj dostanete. Veľká 4000 mAh batéria vám zaručí výdrž až dva dni. Samozrejme, je to aj vďaka hardvéru. Poteší rýchly a úsporný procesor MediaTek Helio P70 a grafické jadro Mali-G72 MP3. Dokážu si poradiť s aktuálnymi aplikáciami a hrami bez dlhého čakania či straty plynulosti, k čomu prispieva aj dostačujúcich 4 GB operačnej pamäte.

Úložisko s veľkosťou 64 GB plné vašich skvelých videí i fotografií môžete rozšíriť aj o pamäťové karty, dokonca až s veľkosťou pol terabajtu. Opäť sa môžete tešiť z veľkého displeja, veď to od Motoroly očakáva teraz každý. IPS LCD displej s veľkosťou 6,2 palca disponuje HD+ rozlíšením 1520 × 720 pixelov. Nie je to teda Full HD, ale to si snáď všimnú len puntičkári, ktorých vyruší každá miniatúrna zmena jemnosti kvality pixelov vo videách na YouTube či na streamovacích weboch. S predajnou cenou približne 200 eur je Motorola one Macro veľmi príjemným prekvapením so skvelými makrofunkciami, zvukom, výkonom i úspornosťou. Jednoducho, „makrokamoš“ do každého počasia!

 

MOTOROLA ONE MACRO

Konštrukcia:157,6 × 75,4 × 9 mm, 186 g

Displej: TFT IPS, 6,2″ (1520 × 720 px)

Fotoaparát: 13 Mpx, LED dióda, autofocus,

Video: 3840 × 2160 px, 30 FPS

Chipset: MediaTek Helio P70, CPU: 4 × 2,1 GHz + 4 × 2 GHz, GPU: áno

RAM: 4 GB, vnútorná

pamäť: 64 GB, pamäťové

karty: microSDXC

Operačný systém: Android 9.0

Akumulátor: 4000 mAh

Facebook Comments