Údolie Luang Prabang je presne tým miestom, kde sa zastavuje čas. Celý obrovský priestor plný chrámov a svätýň je zapísaný v dedičstve UNESCO. Po túre údolím Luang si môžete všimnúť tajomné svetielka na úpätí pohoria. Nie sú to žiadne osady ani obydlia v stromoch, ale menšie chatrče originálneho hotela siete Rosewood.

Foto: Rosewood Luang Prabang

Originálne apartmány
Splynuté s prírodou a z prírody. Tak by sa dali  nazvať apartmány v rustikálnom miestnom štýle. Sú hlavnou pýchou hotela. Nájdete tu klasické izby, priestranné izby, apartmány s výhľadom, ale aj nádherné luxusné chatky s vlastným bazénom a vírivkou. Skutočným lákadlom pre návštevníkov sú však stany (takzvané Hilltop Tents), ktoré vás prenesú na úpätie údolia Luang Prabang. Výhľad vás doslova ohromí. Dajte si raňajky na rozmerovo veľkej terase alebo sa usaďte do krásneho kresla z čerešňového dreva. Na izbu si môžete objednať aj masáž. Jednoducho, relaxu sa tu nevyhnete, aj keby ste o to z nejakých záhadných dôvodov nestáli. Noc v Hilltop Tents však stojí v prepočte až takmer 1000 eur. Lacnejšie sú potom za polovicu štandardnejšie, ale stále luxusné Riverside apartmány. I z nich môžete navštevovať špeciálne hotelové kúpele. Je to rad obrovských stanov, v ktorých sú pre vás pripravené desiatky rôznych procedúr.

Foto: Rosewood Luang Prabang

Miestny závan kulinárstva
Najvyšší štandard čakajte určite od gastronomických podnikov. Reštaurácia s príznačným názvom The Great House poskytuje priestranné útulné priestory na terase i pod luxusnými stanmi. Špeciality juhovýchodnej Ázie zo surovín od miestnych farmárov sú samozrejmosťou. Hotel má aj vlastnú kačaciu farmu. Na skvelý drink zájdite do vychýreného koktailového baru Elephante Bridge. Hotelový komplex Rosewood Luang Prabang vás dostane úchvatnou „džungľovou“ atmosférou, výhľadmi, svetovou gastronómiou a vlastnými  kúpeľmi. Majiteľom sa podarilo dať pojmu hotelový rezort nový rozmer.

Potúlajte sa s nami po zaujímavých hoteloch:

Keď hotel splýva s dušou gréckeho ostrova
Hotel Svart kombinuje tradíciu s najmodernejšími technológiami
Medzi plážou a džungľou: Chablé Maruma

Facebook Comments