Predstavte si päťhviezdičkový hotel svetového štandardu s výnimočným vybavením, prvotriednym servisom a jedinečným komfortom. Teraz túto svoju predstavu zasaďte do tradičného kanadského zrubu. Náročné vytvoriť takýto obraz? Pre niekoho možno áno, pre autorov Trout Point Lodge of Nova Scotia hračka. Superluxusný typicky kanadský komplex, ktorý odkazuje na éru lokálnych táborísk z 20. storočia, je miesto, ktoré dlhodobo tí najprísnejší kritici vyhlasujú za najlepší hotel Kanady.

Hlavná veranda. Foto: Trout Point Lodge

Hlavný dom
Divoká, nespútaná príroda Nového Škótska je pretkaná riekami, ktoré „Miesto pstruhov“ využíva na vytvorenie prvotriedneho luxusu. Hosť totiž vždy viac ocení, ak je na brehu. Čohokoľvek. Hlavná lóža teda ponúka ubytovanie na brehu rieky, luxusná Bobria hala rovnako a v ponuke je dokonca privátna superluxusná chata Čierny medveď, tentokrát na brehu jazera. Samotná hlavná lóža ponúka celú škálu tried ubytovania pre tridsať hostí. Architektonický skvost je postavený z vyberaných gigantických miestnych smrekov, interiér je prevažne ručná práca z rovnakého druhu dreviny, doplnený o miestnu žulu a pieskovce. Interiérové doplnky z dielní svetovo vyhlásených luxusných značiek sú zapracované s úctyhodným jemnocitom k celkovému dojmu. Hlavná lóža okrem ubytovania ponúka knižnicu, halu, jedáleň, kuchyňu, dva bary a kanceláriu organizátorov ponúkaných aktivít.

Hlavná lóža.Foto: Trout Point Lodge

Súkromie pre skupiny
Bobria hala je útočiskom pre tie najnáročnejšie skupiny či v väčšie rodiny. Zrub ponúka tri spálne a obrovskú spoločenskú miestnosť, ktorej dominuje masívny kamenný krb, ústiaci do katedrálneho stropu. Každá spálňa má vlastný exteriérový priestor so sedením, teda ak niekto zo skupinky zatúži po dokonalom súkromí, nemusí sa o nič starať. K tomuto zrubu patrí súkromná promenáda popri rieke. Po prechádzke si hostia zvyknú dopriať masáž priamo v Bobrej hale, v miestnosti vyčlenenej výhradne na relax.

Bobria hala. Foto: Trout Point Lodge

Súkromie pre rodiny
Hostia preferujúci absolútne súkromie ocenia zrub na brehu rieky East Meadow Lake, Čierny medveď. Toto luxusné ubytovanie je dokonca vysunuté od samotného komplexu. Vybavenie je od krbu, kožušín cez Wi-Fi, satelitný televízor až po prvotriednu kuchyňu či vonkajšie grilovanie na tej najvyššej úrovni. Dve samostatné spálne sú vybavené ručne vyrezávaným nábytkom. Spoločenská miestnosť má krb, koženú sedačku. Kuchyňa je zariadená v plnej miere, nakoľko chata nie je zahrnutá do stravovacieho systému Trout Point Lodge.

Keď je hotel ako druhý domov:

Duch škótskej tradície ukrytý v hoteli
Hotel so zmyslom pre umenie
Päťhviezdičkový svet relaxu v Stredozemnom mori

Facebook Comments