Veď čo iné si priať na Vianoce, ak nie poriadny farebný blockbuster z preďalekej galaxie vo vašom kine? Tak sa tešte na Star Wars: Vzostup Skywalkera

Farebnosť sme nespomenuli náhodne, na režisérsku stoličku sa totiž opäť vracia mág svetelných sci-fi show J. J. Abrams. Je mu zverená obrovská zodpovednosť. Uzavrieť príbeh bojovníkov temnoty i svetla zo slávneho rodu Skywalker.

Rozlúčka ako sa patrí
Už deviatu epizódu hviezdnych vojen si majú užiť predovšetkým pamätníci všetkých predošlých dielov. Nejde tu len o stret mladej neohrozenej Rey (Daisy Ridley) a vnuka Dartha Vadera Kyla Rena (Adam Driver). K rebelom bojujúcim proti supersilnej prevahe Prvého rádu sa pridá i navrátilec z piatej epizódy Lando Calrissian (Billy Dee Williams) aj Princezná Leia, ktorej predstaviteľka Carrie Fisher nás opustila už pred tromi rokmi. Tvorcovia si rozlúčka to bude určite pre Johna Williamsa. Geniálneho filmového skladateľa, ktorý odchádza na zaslúžený dôchodok.

Foto: saturn.sk

Veľká neznáma
Tajomstvom nebude ani zakomponovanie postavy zlovoľného Sitha Palpatina, ktorého úloha v príbehu je zatiaľ veľkou neznámou. Špekuluje sa o novej klon oale vej armáde alebo strhujúcej pointe o rodine Skywalkerov. „Postava cisára Palpatina je vo filme kľúčová pre príbeh. Som veľmi zvedavý, ako to diváci prijmú,“ povedal J. J. Abrams pre americké médiá. My sa to dozvieme už 19. decembra, kedy tento očakávaný „hviezdny“ blockbuster zavíta do slovenských kín.

Foto: saturn.sk

Koho uvidíme: Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Lupita Nyong’o, Mark Hamill, Andy Serkis, Keri Russell, Billie Lourd, Billy Dee Williams, Richard E. Grant, Naomi Ackie, Dominic Monaghan, Matt Smith, Carrie Fisher
Žáner: sci-fi
Slovenská premiéra: 19.12.2019

Čo by ste ešte mohli vidieť:

Jumanji má pre vás pripravený Ďalší level
Bitka o Midway: Vojnová dráma podľa skutočných udalostí
Le Mans ´66: Strhujúci príbeh automobilovej rivality

Facebook Comments