Horilka  / Horincă (Ukrajina, Rumunsko, Bielorusko)
Počas rokov ju omylom zamieňali s vodkou. V skutočnosti je to iný druh alkoholu, ktorý pochádza z Ukrajiny. Vyrába sa z rôznych prísad, ako sú obilie, zemiaky, cukrová repa, čili papričiek (druh pertsivka), medu, ovocia, orechov atď. Má výraznú chuť. Predpokladá sa, že horilka nebola vždy taká silná ako dnes,  mala asi 20% alkoholu na objem. V súčasnosti má takmer všetka priemyselne vyrábaná 40 percent.

Mastika / Mastică (Grécko, Bulharsko, Rumunsko)
V Grécku je to sladký priehľadný až žltkastý likér vyrábaný z mastiky – živice stromu Pistácie mastixovej. Mastika pochádza z gréckeho ostrova Chios. Tak vzniká originálny likér, ktorý sa nesmie zamieňať s mastikou z iných krajín. Objem alkoholu je najmenej 15 %.

Borovička (Slovensko, Česká republika)
Číra kvapalina, ktorá sa získava destiláciou zrelých plodov borievky obyčajnej (jalovca). Vôňou a chuťou sa výrazne odlišuje od príbuzného ginu. Obľúbený nápoj zo skupiny ovocných destilátov to dotiahol až na svoj Medzinárodný deň, ktorý sa oslavuje 24. júna.

Pelinkovac / Pelinovec (Chorvátsko, Bosna a Hercegovina, Čierna Hora, Slovinsko)
Obsahuje nižšie množstvo alkoholu ako väčšina likérov (30% a menej), ale to neznižuje jeho obľubu v mnohých blízkych krajinách. Chuťovo sa približuje k Jägermeisterovi, ale nie je ani tak sladký ani alkoholický ako nemecký bratranec. Oba sú rastlinné likéry, ale pelinkovac sa zameriava na sviežejšiu chuť spôsobenú palinou pravou, ktorá patrí k jeho hlavným zložkám.

Becherovka (Česko)
Tento likér obsahuje okrem karlovarskej vody, prírodného cukru, liehu a asi 32 rôznych korenín a bylín. Jeho rôzne variácie majú rôzne percentuálne zastúpenie alkoholu (bežný obsah alkoholu na objem je 38 %). Ľudia ho pijú ako aperitív čistý, alebo si ho miešajú z tonikom (drink betón). Tajomstvo výroby becherovky poznajú oficiálne iba dvaja ľudia. Ročne sa jej vyrobí asi 8 miliónov litrov.

Krupnik (Poľsko, Bielorusko)
Ako jeden z mála alkoholických nápojov sa podáva ku konzumácii aj zahriaty. Legenda hovorí, že recept vytvorili benediktínski mnísi v kláštore v Niaśviži. Odvtedy vzniklo niekoľko podobných receptov, ktoré sú založené na obilí, zvyčajne ďatelinovom mede a bylinkách (až 50 druhov). Sériovo vyrábané verzie krupniku majú 40 – 50%  alkoholu, ale tradičné recepty sa šplhajú k hodnotám aj 80 – 90%. To už je poriadna sila.

Medovina / Medovukha / Gverc (Bosna a Hercegovina, Srbsko, Bulharsko, Slovensko, Čierna Hora, Česká republika, Rusko, Bielorusko)
V podstate každý slovanský národ má variáciu alkoholického ducha na báze medu, ktorý naši predkovia varia od nepamäti. Ide o druh medoviny s veľmi rôznym percentom alkoholu (od 3,5% do viac ako 20%). Medovina sa môže predávať perlivá, sladká, suchá, priehľadná alebo sfarbená ovocím, bylinkami a korením. Pije sa čistá, často aj zahriata. Rôzni výrobcovia ju na celom svete pripravujú varením alebo za studena. Kým v našich končinách nájdete skôr tradičnú (korenenú, bylinná) pri britských a amerických výrobcov je skôr zaužívaná ovocná verzia.

Mohlo by vás zahriať:

Voda s promile: Ikona medzi alkoholickými nápojmi
Alkohol pijeme síce menej, no doprajeme si o to kvalitnejší
Ako to teda funguje? Pohlavie a alkoholické nápoje

Facebook Comments