Čo prichádza po mafii
V šiestej časti mafiánskej série nášho špičkového krimi autora Jozefa Kariku nebude o napätie, intrigy a mocenské hry núdza. Karika prináša román o tenkej hranici medzi dobrom a zlom, úspechom a pádom, minulosťou a súčasnosťou nášho štátu aj o križovatke, na ktorej sme sa ako spoločnosť ocitli. Leto 2003. Mafia deväťdesiatych rokov stráca moc. Čo však prichádza namiesto nej? Čerstvo vyštudovaný Milan Ostrý nastupuje do úradnej funkcie. Pracuje v nej nielen pre mafiánskeho bossa Petra Štarcha, ale aj pre vplyvného skorumpovaného úradníka Alexandra Vokoša. Lenže v jednom meste nemôžu byť dvaja vládcovia… Schyľuje sa k veľkej zrážke a Milan sa ocitá medzi mlynskými kameňmi. Čím viac spoznáva odvrátenú stranu moci, tým rýchlejšie stráca zem pod nohami. Ktorá cesta vedie k naplnenému životu a ktorá do zatratenia? Deväťdesiate roky sa skončili, doba sa zmenila. V podsvetí sa už tak často nestrieľa, no stále ide o krk. Stávky sú vysoké, čierna hra berie nielen život, ale aj dušu. Rozhodne odporúčame!
JOZEF KARIKA: ČIERNY KRUH: KONIEC MAFIE Ikar, 2019

Keď hovorí Kimi
Lahôdka pre milovníkov sveta formuly 1. Príbeh človeka pochádzajúceho zo skromných pomerov, ktorý prerazil až na vrchol. Dozviete sa, čo hovorí človek, ktorý zvyčajne nehovorí, a čo si myslí človek, o ktorom mnohí vedia, ale málokto ho pozná. Okrem Kimiho v tejto knihe prehovoria jeho matka, brat, manželka a dôverní priatelia. K slovu sa dostanú aj ďalší jazdci formuly 1, aj celkom obyčajný fanúšik F1. Je to nespútaná, humoristická a zároveň dojemná kniha. Odhalí svet rýchlosti aj pre tých, ktorí sa o motoristický šport nezaujímajú.
KARI HOTAKAINEN: NEZNÁMY KIMI RÄIKKÖNEN Ikar, 2019

Temné mlčanie
Britský autor Alex Michaelides sa stal známym ako scenárista a toto je jeho prvá kniha. Alicia Berensonová má napohľad dokonalý život. Je známa maliarka, vydatá za vychyteného módneho fotografa, ktorého nadovšetko miluje, a býva v luxusnej štvrti Londýna. A predsa jedného večera z neznámych príčin svojho muža chladnokrvne zavraždí. Do hlavy mu vypáli päť rán a odvtedy neprehovorí. Alicino mlčanie premení obyčajnú rodinnú tragédiu na verejnú záhadu. Cena jej umeleckých diel prudko vzrastie, zatiaľ čo ona sama postupne upadá do zabudnutia…
ALEX MICHAELIDES: TICHÁ PACIENTKA
Lindeni, 2019

Šialená indícia
Fitzek v skvelej forme! Súdnemu lekárovi Herzfeldovi uniesli dcéru a on nemá inú možnosť, len sa pustiť do, zdá sa, vopred prehratej naháňačky. Proti nemu totiž stojí zvrátený psychopat s bizarným zmyslom pre humor. Šialenec zanecháva Herzfeldovi indíciu na tom najpodivnejšom mieste. V tele mŕtvoly. Má to ale háčik. Mŕtve telo sa nachádza na ostrove, na ktorý sa Herzfeld nemôže dostať kvôli ničivému orkánu. Na ostrove zostala len ilustrátorka komiksov Linda. Podarí sa lekárovi presvedčiť vystrašenú a nič netušiacu ženu, aby zohavila telo mŕtvoly a pomohla mu nájsť jeho dcéru?
SEBASTIAN FITZEK, MICHAEL TSOKOS: IZOLOVANÍ Tatran, 2019

Metropola vo vojnovom víre
Táto pozoruhodná kniha rozpráva príbeh o architektúre a meste, budovanom v zložitých časoch vojnovej a povojnovej konjunktúry. Cieľom knihy Vojnová Bratislava však nie je súdiť neprávosti či osobné tragédie, ktoré prežili obyvatelia Bratislavy počas druhej svetovej vojny. Ako voľné pokračovanie knihy Moderná Bratislava chce táto publikácia pokračovať v opisovaní histórie mesta a jeho architektúry. Cez príbehy domov, námestí či celých štvrtí sa usiluje predostrieť meniacu sa mapu histórie našej metropoly počas ničivej vojny.
PETER SZALAY, KATARÍNA HABERLANDOVÁ, NINA BARTOŠOVÁ: VOJNOVÁ BRATISLAVA
Marenčin PT, 2019

Hororová klasika
Vôbec prvýkrát v slovenčine vychádza kniha slávneho welšského prozaika Arthura Machena (1863 – 1947), ktorý bol jedným z hlavných inšpirátorov majstra hororu Howarda Philipsa Lovecrafta. Traja podvodníci sú zbierkou mrazivo tajomných poviedok, ktoré Machen prepojil do brilantného neogotického románového celku. Dvojica milovníkov života a klasickej literatúry sa čoraz hlbšie zaplieta do vražedného sprisahania, ktorého temné chápadlá sa rozprestierajú nad uličkami londýnskeho predmestia. Obaja priatelia netušia, že sa stávajú súčasťou obludného plánu
okultného podsvetia.
ARTHUR MACHEN: TRAJA PODVODNÍCI
Európa, 2019

Veďte dobrým smerom
Kniha pre tých, ktorí hľadajú úspech a vedia, akú cenu má pozitívna energia a šťastie. Jan Mühlfeit, blízky spolupracovník Billa Gatesa, zhrnul svoje mnohoročné skúsenosti s vedením ľudí do štyroch krokov. Spolu s Melinou Costi tým dal vzniknúť knihe Pozitívny líder. Odhaľte, ako inšpirovať vlastný tím, dosiahnuť vytýčené výsledky, a pritom si zachovať rovnováhu medzi úspechom a šťastím. Zistíte, ako sa zbaviť stresu a negativizmu a ako odomknúť nielen svoj potenciál, ale aj tých, ktorí vás obklopujú.
JAN MÜHLFEIT, MELINA COSTI: POZITÍVNY LÍDER
Lindeni, 2019


K téme:

Zaujímavé tipy na jesenné čítanie pre chlapov
Naše tipy na zaujímavé čítanie pre chlapov

Facebook Comments