S elektrickou kefkou Philips Sonicare ProtectiveClean sa veľmi rýchlo zžijete. Užívateľsky je prívetivá, pohodlne sa drží a dizajn vás určite príjemne nadchne.

Prívetivá a dôkladná

Hlavicu s kefkou pripnete na telo veľmi jednoducho, príliš ju ale nestláčajte. Ak vám vznikne menšia medzera, je to úplne v poriadku. Philips Sonicare ProtectiveClean ponúka dva režimy intenzity. Ak ste podobnú kefku nepoužívali, začínajte určite na tom miernejšom. I tak si budete musieť na jej používanie nejaký čas zvyknúť. Po pár dňoch už jemné brnenie vnímať ani nebudete.

Ak ste mali v rozpätí dvoch mesiacov vážnejší chirurgický zásah v ústnej dutine, používanie tejto kefky skonzultujte so svojím zubárom, najmä ak išlo o ďasná. Philips Sonicare ProtectiveClean je vytvorená naozaj tak, aby vám nespôsobila žiadne problémy. Jednoducho si naneste tenký film zubnej pasty a začnite s jemnou intenzitou. Jemnosť je pri jej používaní veľmi dôležitá. Ak príliš pritlačíte, kefka vás na to upozorní vibráciou a zvukom. Vlákna kefky smerujte na rozhranie zubu a ďasien (zubný krčok) pod uhlom 45° a pomaly posúvajte od jedného zubu na druhý pozdĺž línie ďasien. Budete mať pritom pocit šetrného zaobchádzania.

Keď si prejdete po zuboch jazykom, hneď pocítite zmenu. Žiadny povlak, povrchové pigmentácie nie sú pre ňu problém. Predchádza usádzaniu zubného kameňa.  Na väčšiu intenzitu prejdite pokojne aj o mesiac neskôr. Philips Sonicare ProtectiveClean má síce funkciu EasyStart, ktorá zvyšuje výkon kefky počas 14 čistení, ale je na vás, či ju využijete.

Výnimočné funkcie

Ak zapnete kefku v režime Clean, po dvoch minútach čistenia sa vypne sama. Veľmi potešila funkcia Quadpacer. Rozdeľuje váš chrup na štyri časti, každú z nich čistite 30 sekúnd. Po uplynutí tohto času vás na to kefka upozorní a prejdete na inú zónu. Philips Sonicare ProtectiveClean je naozaj preplnená inteligentnými funkciami a budete mať pocit, že máte v ruke poriadnu hi-tech „vychytávku“. Technológia BrushSync vám napríklad oznámi, kedy máte kefkový nadstavec vymeniť. Pomocou zabudovaného senzoru, ktorý monitoruje tlak a intenzitu čistenia kefky, jednoducho trikrát nazeleno zabliká a vy viete, že nadstavec je potrebné vymeniť. Elektrická kefka Sonicare má aj vlastnú nabíjačku. Nezabudnite však, že pred prvým použitím by sa mala nabíjať až 24 hodín.

Philips Sonicare ProtectiveClean momentálne nemá konkurenciu v dôkladnom čistení vašich zubov. Budete veľmi prekvapení, koľko špičkových zubných lekárov ju tiež používa. Nie je to ale žiaden marketing, sami vám poskytnú najlepšie rady, ako presne túto skvelú kefku používať.

Facebook Comments