Len sedem kilometrov od hlavného mesta ostrova, Valletty, nájdete kráľa ostrovných hotelov nesúceho aj meno mestečka St. Julian´s. Samotný hotel pôsobí ako ostrov luxusu, zábavy a relaxu.

Foto: InterContinental Malta

Oddych, ako sa patrí
Dominantou hotela je úžasný bazén v tvare lagúny na streche budovy, no dovolenkárov láka i súkromnou plážou, špičkovými barmi či reštauráciami, no nájdete tu toho omnoho viac. Presne 481 apartmánov v tom najluxusnejšom štýle, aký si dokážete predstaviť, je samozrejmosťou. K tomu patrí aj cena za jednu noc v priemere od 148 eur. Hotelový wellness by mohol byť reklamou na tento pojem. Ide ale skôr o plnohodnotné kúpele. Výstižný názov Carisma Spa predstavuje turecké kúpele hammam  s jedenástimi druhmi terapií od masáže nôh až po použitie liečivých balzamov na tvár.

Foto: InterContinental Malta

Všetko pod jednou strechou
Vašu polovičku pokojne pošlite do profesionálneho salónu krásy Elite Coiffeur a vy sa zatiaľ môžete udržiavať fit v priestoroch obrovského fitnescentra neďaleko vnútorného hotelového bazéna. Health Energy and Fitness Centre ponúka až 2500 metrov štvorcových poriadneho tréningového vyžitia. Zahrajte si squash na jednom z mnohých kurtov alebo využite jedno zo sedemdesiatich šliapacích kardio zariadení. Na statickú nudu tu priestor jednoducho nie je. Ako to býva v InterContinental rezortoch bežné, hotel je aj ideálnym priestorom pre konferencie a teambuildingy. Až 24 konferenčných miestností a rozsiahle konferenčné centrum dokáže vytvoriť možnosti na kvalitné prezentácie až pre 1700 ľudí.

Foto: InterContinental Malta

Vyšperkované gastro
Lákadlom pre návštevníkov hotela sú, samozrejme, aj luxusné reštaurácie a bary ponúkajúce skvelý výhľad na pláž a najmä špičkové sezónne jedlá i drinky. V reštaurácii Waterbiscuit vám naservírujú výborný burger, ale aj skvelé špagety s plodmi mora. Zážitok z chutných rybích pokrmov určite budete mať aj v reštaurácii Paranga. Podnik Skyhigh zas ponúka panoramatický výhľad zo strechy hotela a k tomu kvalitné miestne vína. K päťhviezdičkovému hotelu ešte pridajte päťhviezdičkové luxusné hotelové kasíno a vyjde vám hotelový komplex, z ktorého budete veľmi neradi odchádzať.

Cestovanie po hoteloch sveta pokračuje:

Duch škótskej tradície ukrytý v hoteli
Keď hotel splýva s dušou gréckeho ostrova
Hotel so zmyslom pre umenie

Facebook Comments