Foto: netcarshow.com

Mustang Mach-E bude veľkou konkurenciou pre modely Tesla Y a Jaguar I-Pace. Auto je dielom pracovnej skupiny Team Edison, ktorú Ford vytvoril v roku 2017 s cieľom urýchliť vývoj elektrických vozidiel. Odkedy pôvodný Mustang ohúril svet v roku 1964, rýchlo ukázal to najlepšie z amerického ducha: slobodu, pokrok, rýchly výkon a štipku rebélie. Práve táto zmes z neho v minulosti urobila najpredávanejšie športové kupé. Teraz je značka pripravená v podobnom duchu pre silnú elektrickú budúcnosť. Charakteristický dizajn sa našťastie veľmi nezmenil. Dominuje mohutná predná kapota, agresívne svetlomety a zadné svetlá v štýle troch obdĺžnikov.

Najlacnejší model Mach-E Select bude dodávaný s pohonom zadných kolies a dosahom jedného nabitia batérie do vzdialenosti 370 km. Budúceho majiteľa bude stáť 43 895 dolárov (cca 39 700 €). Plánovaná dostupnosť koncom roka 2020.

Foto: netcarshow.com

Výkonnejšia verzia Mustang Mach-E GT zrýchli z 0 na 100 km/h za necelých 5 sekúnd, pričom odhadovaný výkon je 342 kW a krútiaci moment 830 Nm. Voz je vybavený tlmiacim systémom MagneRide® (technológia adaptívneho zavesenia kolies). Predaj tohto modelu sa začne až na jar 2021.  V ponuke je aj limitovaná edícia s názvom First Edition. Tá sa prejaví aj na výslednej sume – 67 000 €.

Foto: netcarshow.com

Auto je postavené na platforme Global Electrified 2 (GE2). Ponúka tri režimy jazdy – Whisper, Engage a Unbridled.  Model nemá žiadne tradičné kľučky dverí, namiesto nich sú nainštalované špeciálne tlačidlá. V kabíne na prednom paneli je veľký dotykový displej informačného systému. Okrem toho dostal interiér digitálny prístrojový panel, zvukový systém Bang & Olufsen s desiatimi reproduktormi a panoramatickú strechu. V závislosti od úpravy bude elektromobil schopný dojazdu od 340 do 600 km na jedno nabitie. Batérie sa dokážu nabiť až na 80% za 38 minút pomocou systému rýchlonabíjania. Pomocný systém vie nasmerovať vodiča na verejné nabíjacie stanice v jeho okolí. Sieť staníc FordPass obsahuje 125 000 miest v 21 európskych krajinách. Prijímanie predobjednávok sa už začalo.


Mohlo by vás zaujať:

Vyrobili ho ako kabriolet, ale život je zmena
Číňania prekvapili novým štýlovým SUV
Jaguar F-Pace: Automobilka púšťa na asfalt SUV so športovou dušou

Facebook Comments