Ako jedno z mála slovenských médií sme mali možnosť si ju pár dní predtým obzrieť a nafotiť. K dispozícii boli strieborná Octavia combi 2,0 TDI a liftback 1,5 TSI lava blue. Aspoň stručne vám obe ukážeme aj my.

EXTERIÉR
Popracovali na novej aerodynamike a je to hneď vidieť.

Ako prvý vám padne do oka tvar prednej masky.

Vedľa nej po stranách dravo svietia svetlomety full LED Matrix.

Nové sú predné nárazníky, bočné línie majú až emotívny charakter.

Zväčšil sa aj batožinový priestor (combi – 640 l,  liftback – 600 l)

Dynamický vzhľad autu dodali 19 palcové kolesá z ľahkej zliatiny.

Novinkou je komfortné plniace hrdlo, ktoré umožňuje tankovanie AdBlue tiež pomocou pištole určenej pre nákladné automobily.


INTERIÉR
Pohodlne sa usaďte, zmeny nastali aj tu. Nezmenený ostal pocit priestrannosti. Nebudete to len pocitovo, lebo auto skutočne narástlo od predchádzajúcej generácie do šírky aj dĺžky.

Nové  usporiadanie prístrojovej dosky.

Štýlový volant je dvojramenný s chrómovými  tlačidlami a otočnými ovládačmi, poskytuje  ovládanie celkovo 14 jednotlivých funkcií.

Vodiči asi ocenia head-up displej zobrazujúci dôležité informácie o rýchlosti či navigáciu, priamo na čelnom skle v zornom poli vodiča. Slušne sú vybavené aj infotainment systémy (USB-C, streamovanie rádia a televízie, prepojenie smartfónu pomocou bezdrôtovej SmartLink…). Do očí udrie aj 10 palcový konfigurovateľný virtuálny kokpit. Vodičovi ponúka štyri režimy  zobrazenia – Basic, Classic, Navigácia a Asistenčné systémy.

Na stredovom paneli nahradil volič automatickej prevodovky malý prepínač. Ním sa radia jednotlivé režimy prevodovky DSG pomocou technológie shift-by-wire (radenie neprebieha mechanicky ale elektronicky).

K celkovému pohodliu vodiča a posádky treba pripočítať aj trojzónovú klimatizáciu Climatronic a ergonomické sedadlá, ktoré sú vybavené vyhrievaním, masážnou funkciou a ventiláciou.

Dobrá správa sa týka aj cestujúcich na zadných sedadlách, ktorým narástol priestor pred kolenami o 78 mm.

Na záver sa už len patrí spomenúť motorizáciu novej Octavie. V ponuke budú úsporné benzínové a naftové motory, verziu s pohonom na zemný plyn, s plug-in hybridným pohonom a mild-hybridnú technológiu. Celkovo noviniek a vylepšení je samozrejme oveľa viac.


Mohlo by vás zaujať:

Octavia RS 230: Dobre vyzerá, lepšie jazdí, a predsa je to Škoda
Univerzálna vojačka! Nová Octavia Scout vás dostane aj z maléru
Škoda Vision S prinesie moderný dizajn s krásnymi detailmi
Slovák, ktorý dobyl Rolls – Royce

 

Facebook Comments