Táto britská vyšetrovateľka musí čeliť imitátorovi sériového vraha, ktorý sa nezastaví pred ničím. Viac o knihe i ďalších plánoch nám exkluzívne prezradil sám vychytený autor.

Vaša najnovšia kniha Deväť brestov predstavuje novú hrdinku. Po Erike Foster prichádza bývalá policajtka a v súčasnosti súkromná vyšetrovateľka Kate Marshall. Čo majú rovnaké a v čom sú úplne odlišné?
Obidve Erika aj Kate sú odhodlané vyriešiť prípad a vždy aj nájsť spravodlivosť pre obete. Kate sa od Eriky líši, pretože svoju milovanú prácu policajtky bola donútená opustiť a na začiatku knihy pracuje ako profesorka na univerzite. Erika je veľmi disciplinovaná, nepije alkohol, pracuje skôr ako vlk samotár, zatiaľ čo Kate má problémy s alkoholom a je viac emotívna. Navyše, Kate je Britka a Erika Slovenka.

V knihe bude po jej boku stáť Tristan Harper, ako by ste ho charakterizovali?
Je veľmi mladý a lojálny ku Kate. Je tiež veľmi príťažlivý. Začína ako Katin asistent na univerzite, ale neskôr jej pomáha aj s vyšetrovaním vraždy.

Temnú stranu postáv v knihe reprezentuje Kanibal z Deviatich brestov. Inšpiroval vás pri ňom nejaký konkrétny prípad masového vraha?
Za posledných niekoľko rokov som študoval viacero prípadov vrážd. Najviac ma rozrušil prípad o mužovi, ktorý unášal mladé ženy a potom jedol ich mäso. Je v tom niečo tak mimo kontroly, že som chcel preskúmať, ako sa z človeka môže stať taký netvor.

Nemávate nočné mory, keď sa musíte vžívať do psychiky masových vrahov s ich nepredvídateľnými činmi?
Nemávam príliš veľa nočných môr, ale zažil som noc, kedy som nezažmúril oko. Bolo to hneď po tom, ako som napísal prvú knihu o Erike Fosterovej. V knihe sa muž vláme do Erikinho domu tak, že odstráni ventiláciu v kúpeľni, cez ktorú vopchá dnu ruku a otvorí okno hneď vedľa nej. Keď som bol v Bojniciach, býval som v izbe hneď pri lese, v ktorej bola presne taká istá ventilácia vedľa okna, úplne ako tá v knihe. Nemohol som prestať myslieť na to, že v tom tmavom lese niekto je a že sa vláme do kúpeľne.

Na Amazone sme už našli aj avízo na ďalšiu knihu s Kate Marshall nazvanú Shadow Sands. Na koľko titulov si v tejto sérii trúfate?
Naplánoval som si, že napíšem tri tituly s Kate Marshallovou. Tiež mám v pláne napísať viac kníh s Erikou Fosterovou a mám aj ďalšie nápady na príbehy. Mám príliš veľa nápadov, ale nedostatok času, čo je snáď dobrá vec!

Čím sa ešte chystáte prekvapiť vašich fanúšikov? Bude to nejaký nový žáner?
Je nejaký, ktorý by ste si už chceli naozaj vyskúšať? Milujem science-fiction a mám aj nápad na science-fiction príbeh, ktorý by som jedného dňa chcel napísať. Hoci si myslím, že som mal veľké šťastie, keď som mohol písať  až v dvoch žánroch: krimi a romantická komédia.

Pokojne sa začítajte aj do:

Zaujímavé tipy na jesenné čítanie pre chlapov
Šepot, čo prináša smrť
Riadky, ktoré bolia. O to viac, že si za to môžeme sami!

Facebook Comments