Práve rivalita medzi videohernými futbalmi sérií FIFA a PES bola vždy odmenou pre hráčov. Keď ich prestala baviť úctyhodná, peniazmi nasiaknutá sonda do sveta najprestížnejších líg a tímov sveta (FIFA), presedlali na síce chudobne licencovaný, ale o to prepracovanejší herný zážitok (PES).

Pocit z hry
Práve nový Pro Evolution Soccer pretvoril hráčsky zážitok zatiaľ do najvernejšej podoby, akú môžete na svojich počítačoch a konzolách zažiť. FIFA víťazí na poli reklamy, zobrazení reálnych hráčov, atmosférou zápasov, ale pôsobí (aj vďaka príbehovej kampani) filmovejšie a menej reálnejšie. PES ide, chvalabohu, inou cestou. Hra pôsobí veľmi vierohodne, prihrávky nie sú od hráčov chirurgicky presné a lopta nepôsobí dojmom, že ju majú futbalisti prilepenú na nohe. Hlavičky sú nepresné, strely z prvej taktiež a prebranie lopty nie je automatické. Samozrejme, záleží od toho, akú náročnosť si zvolíte, no i na tej najľahšej budete mať pocit, že na ihrisku sa naozaj odohráva futbalový zápas s nedokonalými bytosťami – ľuďmi.

Foto: konami.com

Sila hráča
Vývojári z Konami podobným štýlom lákajú aj na mód kariéry. Je realistickejší než ten v konkurenčnej FIFE. Hráči sú častejšie zranení a v tíme viac kalkulujete. Inými slovami, každý hráč má špecifické vlastnosti, ak napríklad často útočíte z krídla, ale nevyberiete typického hráča, ktorý vie do behu posielať skvelé centre, pohoríte. Na každú hernú situáciu potrebujete špecialistu. Kameňom úrazu PES 2020 je možno technická stránka (no oproti predošlým dielom značne zdokonalená), kde novej FIFE nemôžu animácie postáv a zákrokov brankárov konkurovať. Rovnako ani atmosféra štadiónov a zobrazenie trénerov tu nie je také vierohodné. No ak chcete naozaj zažiť pravú chuť víťazstva a streleného gólu, na virtuálnom ihrisku lepšiu možnosť nenájdete.

MINIMÁLNE POŽIADAVKY:
OS: 64-bit Windows 7 SP1/8.1/10
Procesor: Intel Core i5-3470/ AMD FX 4350
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 670/AMD Radeon HD 7870
DirectX: 11
RAM: 4 GB
Miesto na disku: 40 GB

Naštartujte prsty …:

Akčné videohry na najbližšie mesiace: S nimi nuda nehrozí
Závan známeho Orientu: Samurai Shodown
Našlapaná akcia v rozvrátenom svete: Rage 2

Facebook Comments